15 yaşındaki çocuktan suikast iddiasıyla ifade istendi

Başbakanlık’a yapılan ihbarla 15 yaşında bir çocuğun, Başbakan’ın konuşmalarını dinlediği, hatta suikast planı yaptığı öne sürüldü. Çocuk iddialarla ilgili ifade vermek zorunda kaldı. 

Hürriyet’ten Eyüp Serbest‘in haberine göre 15 yaşındaki S.D., Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BİMER) yapılan bir ihbar nedeniyle Davutoğlu’nun telefonlarını telsiz kullanarak dinlediği, 7 kişilik örgüt kurduğu ve suikast düzenleyeceği iddialarıyla ifade verdi. S.D.’nin annesi Lidia Paskalidis, “Bu kabusu çözemedikleri için ifade vermemeye karar vermiştik ama kapıya polis dayandı. Mecburen gidip ifade verdik. Kızım Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu dinlemiş” dedi.

Lidia Paskalidis ve kızı Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gitti. Kendi avukatları yurtdışında olduğu için, S.D. İstanbul Barosu tarafından görevlendirilen bir avukat ve pedagog eşliğinde ifade verdi. S.D. ifadesinde şunları söyledi:

“Okuduğunuz şeyleri ilk defa duyuyorum. Benim hakkımda, yine aynı şekilde adım kullanılarak devlet büyüklerine hakaretler içeren e-mailler nedeniyle başka soruşturmalar da vardır. Yine aile bireylerim hakkında da benzer şikâyetler olmuştur. Bu dosyalarla ilgili ben ve annem detaylı ifadeler verdik. Bir kısım deliller sunduk. Tüm ailemiz siber bir saldırı ile karşı karşıyadır. Benim telefon dinlemek gibi bir durumumun söz konusu olması zaten mümkün değildir. Kimse de bana böyle bir şey söylememiştir. Bu iletide bulunan Lara ile başlayan e-posta adresi bize ait değildir. Zaten benim e-posta adresim mevcut değildir. İnterneti sadece derslerde kullanırım. Bilgisayar ve internet işlerinden iyi anlamam. Olayın faillerinin bulunmasını ve cezalandırılmasını istiyorum.”

İlgili Haberler