Ali İsmail Korkmaz Afrika’da yaşatılıyor!

Genç Gazete

Ali İsmail Korkmaz Vakfı Afrika Gambiya’da su olmayan 557 nüfuslu bir köye Ali İsmail Korkmaz adına su kuyusu yaptıracak.

Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV), Sen de Gel Derneği ile birlikte, kasım ile mayıs ayları arasında ciddi kuraklık geçiren Afrika’nın Gambiya bölgesindeki Sare Jiburu köyünü suyla buluşturuyor. Haziran 2017’de çalışmalarına başlanan “Ali İsmail Korkmaz Su Kuyusu” 12 Aralık’ta düzenlenecek bir etkinlikle açılacak.

19 yaşındaki üniversite öğrencisiyken Eskişehir’de katıldığı Gezi Direnişi eylemleri sırasında polis ve eli sopalı gruplar tarafından dövülerek , 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz adına ailesinin kurduğu Ali İsmail Korkmaz Vakfı; Ali İsmail’in düşlerindeki özgür dünyayı yaratmak amacıyla 10 Temmuz 2014’de kuruldu. Vakıf içinde 10 bin 380 kitap bulunan kütüphanede öğrencilere destek vermekte aynı zamanda da 55 öğrenciye aylık 220 lira burs veriyor. ‘Düş Elçileri’ adında, sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmelerini teşvik eden vakıf bir çok projeye imza attı.

 

 

 

 

İlgili Haberler