Alman LGBTİ film günleri Ankara’da

Alman LGBTİ Film Günleri, Ankara’daki sinemaseverlerle bir araya gelecek.

Ankara’da ilk defa düzenlenecek olan Alman LGBTİ Film Günleri, Almanya Büyükelçiliği, Pembe Hayat KuirFest ve Büyülü Fener Sinemaları işbirliğiyle 16-17 Kasım 2017 tarihlerinde Ankara’daki sinemaseverlerle buluşuyor. Program kapsamında yakın dönem Alman LGBTİ sinemasının dört örneği, film ekiplerinin katılımıyla birlikte gösterilecek.

Dört film için iki gün boyunca 18:30 – 23:00 saatleri arasında Kızılay Büyülü Fener Sineması’nda akşam gösterimi yapılacak. Gösterimler ücretsiz olacak.

GÖSTERİLECEK OLAN FİLMLER

Kabuğunu Kırmak  (16 Kasım Perşembe, 18:30)

17 yaşındaki Milan, en yakın erkek arkadaşını öpmek isteyip de reddedilince, kendini içkili olarak ailesinin arabasıyla yola vurur ve arabayla takla atar. Kazadan büyük yara almadan kurtulur, ancak anne ve babası onun bıraktığı veda mektubunu bulduklarında, büyük endişeye kapılırlar. Kendisine ve anne babasına eşcinsel olduğunu itiraf etmesiyle birlikte, kendi yolunu da bulmaya başlar.

Dördümüzün Çocuğu Oluyor  (16 Kasım Perşembe, 21:00)

Hamburg’da birlikte yaşayan edebiyat profesörü Neele ile diş teknisyeni Steff çifti, çocuk sahibi olma arzularını suni döllenme yoluyla gerçekleştirmek ister. Ancak, suni döllenme sırasında bir karışıklık olur ve suni döllenme için seçtikleri, babalık talepleri olmayan gencin yerine, sempatik spor muhabiri Kalle Schmitz’in spermleri aşılanır. Bu arada Kalle de erkek partneri emlakçı Jens ile birlikte çocuk sahibi olmak, aile kurmak istemektedir. Erkek çiftin seçtiği taşıyıcı anne son anda vazgeçince, eşcinsel çift bu karışıklığı bir şans olarak görür.

Adı Konmamış (17 Kasım Cuma, 18:30)

İki yakın arkadaş Marie ve Sarah, muhteşem La Palma adasında birlikte geçirdikleri bir tatilde aşk ve arkadaşlık arasındaki sınırları zorlarlar. Zor koşullarda büyümüş ve bir kez daha hayatı yıkımın eşiğine gelmiş olan Sarah, cinsel yakınlık özlemi içindedir. Marie ise, arkadaşının acılarıyla ve özlemiyle başedememekte, hatta başta ihanete uğradığı hissine kapılmaktadır. Ancak, gitgide kendini bir yakın bir uzak durma arasında gidip gelen ihtiraslı bir oyunun içinde bulur ve daha önce hiç tanımadığı bir yaşama sevinci keşfeder.

Romeolar (17 Kasım Cuma, 21:00)

Sabine Bernardi’nin dünya prömiyerini Berlin Uluslararası Film Festivali’nde yapan ve Rainbow Honolulu ve Oslo LGBT Film Festivallerinden ödülle dönen filmi Romeolar (Romeos, 2011) trans erkek Lukas’ın Fabio adlı bir geye aşık olmasını anlatıyor.

 

İlgili Haberler