Cebeci öğrencileri 10 Ekim için çağrı yaptı

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü öğrencileri bugün saat 12.30’da bir basın açıklaması yaparak kampüs öğrencilerini 10 Ekim Pazartesi günü Ankara Garı’na çağırdı.

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü öğrencileri bugün saat 12.30’da Siyasal Bilgiler Fakültesi bahçesinde bulunan bir ağacın üzerine 10 Ekim katliamında ölenlerin isimlerinin yazılı olduğu kağıttan kuşları astı. Sonrasında basın açıklaması yaparak kampüs öğrencilerini 10 Ekim Pazartesi günü Ankara Garı’na çağırdı.

Açıklamada şunlara değinildi:

“Sarayın beslediği katliam çetesi IŞİD tarafından 101 güneş yürekli yoldaşımız katledildi. Yoldaşlarımzın barış türküleri orada kaldı. Bu katliamın üzerinden tam 1 yıl geçti. O günden beri bu savaş büyüyerek yaşamımızın her alanına yayılıyor. Ancak 10 Ekim’de de, sonrasında da halkların özgürlük ve barış isteminin kanla, baskıyla bitirilemeyeceğini onlara gösterdik. İnsanca yaşamak, bu gidişata dur demek isteyen herkese çağrımızdır. Pazartesi günü 10 Ekim’de, 1 yıl sonra aynı gün aynı yerde, Ankara Garı’nda olacağız. Boyun eğmiyoruz demek için orada olacağız”

Yapılan basın açıklamasının ardından öğrenciler sloganlar ile dağıldı.

[divider style="solid" top="20" bottom="20"]

whatsapp-image-2016-10-07-at-16-25-57

İlgili Haberler