20 Mayıs 2018 Pazar

Dokuz Eylül’de barış akademisyenleri açığa alındı!


Dokuz Eylül Üniversitesi’nde rektörlük barış imzacısı akademisyenleri haklarındaki soruşturmayı bahane ederek açığa aldı.

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü, Barış İçin Akademisyenler tarafından hazırlanan bildirinin ilk imzacılarından Prof. Dr. Cem Terzi, Prof. Dr. İzge Günal, Doç. Dr. Halis Ulaş gibi isimlerin de bulunduğu çok sayıda akademisyen haklarında savcılık tarafından yürütülen soruşturmayı gerekçe göstererek açığa aldı.

Fikir Kulüpleri Federasyonu (FKF) Dokuz Eylül Üniversitesi temsilciliği ise yayınladıkları açıklama ile “Gericilik ve saray kaybedecek, barış ve bilim kazanacak!” dedi.

Açıklamanın tamamı ise şu şekilde;

Bugün öğrencilerin ve üniversitenin değil sarayın rektörlüğü, üniversitemizde Barış için Akademisyenler bildirisine imza atan hocalarımızı yine sarayın savcısı tarafından hazırlanan soruşturmayı gerekçe göstererek açığa aldı. Üniversiteye dair hiçbir sorunu çözmeyen, tek görevi saray soytarılığı olanlara, üniversiteleri ses çıkartmayan yerler haline getirmeye çalışanlara, bilime ve barışa düşman olanlara inat hocalarımızın yanındayız! Gericilik ve saray kaybedecek, barış ve bilim kazanacak!

Sarayın rektörlüğüne inat, Üniversiteler bizimdir!