FKF 5. Kongresi’ni tamamladı: Başladığımız işi bitireceğiz!

Basına ve kamouyuna,

 

FKF 5. Kongresi, 01 Ekim 2017 tarihinde ODTÜ Vişnelik Tesisleri’nde, toplam 184  delege ile  gerçekleştirilmiştir. Kongrede, FKF’nin kuruluşundan bu yana yaptığı siyasi ve örgütsel hamleler, 16 Nisan Referandumu sonrası Türkiye’nin politik atmosferi, müfredatdaki  değişim ile birlikte eğitimde gericileşme ve  önümüzdeki dönem FKF’nin bu alana dair gerçekleştireceği müdahaleler tartışılmıştır.

 

Yapılan tartışmalarda, Türkiye’de referandum ile birlikte,  cumhuriyetin devletten tamamen tasfiye edildiği, tek adam rejiminin kendini daha kurumsal bir yapı haline getirdiği tespiti yapılmıştır. FKF, bu bağlamda önümüzdeki dönem cumhuriyetin ve laikliğin en önemli mücadele başlıkları olacağını tespit etmiştir.

 

Tüm tartışmaların ardından FKF Merkez Yürütme Kurulu’na; Abidin İnan Tan, Ali Burak Yılmaz,  Aslı Altınok, Birsen Özge Gökçe, Deniz Aydın, Derya Cafer, Elif Çamöz, Erdim Çağatay Tolan, Erkin Çalışkan, Furkan Seyhan, Gökberk Çınar, Ozan Barış Akdoğdu, Sonat Ergür, Şevket Çavuşoğlu, Ufuk Çavdar görevlendirilmiştir.

 

Genel Başkanlık görevini Ufuk Çavdar, Genel Sekreterlik Görevini Abidin İnan Tan sürdürecektir.

 

FKF 5. Kongresinden çıkan irade geçmiş kongrelerde olduğu gibi nettir. FKF özgür bir ülke hedefinden bir adım bile geri adım atmayacak, memleketi ilgilendiren hiçbir konuda sözünü söylemekten geri durmayacak, yeni ve laik bir cumhuriyet kurmak için üzerine düşen tarihsel sorumluluğu yerine getirecektir.

 

Bir kez daha söylüyoruz: Başladığımız işi bitireceğiz!

İlgili Haberler