Öğrenci dövmek ÖGB için olağanmış!

İstanbul Üniversitesi’nde polisin saldırısı sırasında çekim yapan Genç Gazete muhabirine engel olmaya çalışan Özel Güvenlik Birimleri (ÖGB) “Bunlar her zaman olan şeyler” diyerek öğrencilerin dövülmesini normalleştirmeye çalıştı.

İstanbul Üniversitesi’ne polis bugün, savcının rehin alınması eylemini gerekçe göstererek baskınlar düzenledi. Hukuk, Edebiyat ve İletişim Fakültelerine girerek afişleri toplayan polis, çok sayıda öğrenciyi darp ederek gözaltına aldı.

Daha sonra Berkin’in katillerinin açıklanması talebi ile basın açıklaması yapmak isteyen öğrenciler yürüyüşe geçti. Polis öğrencilerin yürüyüşe geçmesi üzerine okula tekrar girerek ana kapı önünde öğrencilerin önünü kesti. ‘Dağılın’ uyarısında bulunan polis, öğrencilerin direnmesi üzerine plastik mermilerle saldırdı. Bu sırada görüntü alan Genç Gazete muhabirine ÖGB engel olmak istedi. Muhabirimizin “Dövüyorsunuz nasıl çekmeyeyim” demesi üzerine güvenlikler “Bunlar her zaman olan şeyler” diyerek öğrencilerin dövülmesini normalleştirmeye çalıştı.

İlgili Haberler