20 Haziran 2018 Çarşamba

Street Fighter’ın “bilim insanları versiyonu” geliyor: Darwin’de evrim, Tesla’da mikrodalga silahı gücü!


Street Fighter’dan (Sokak Dövüşçüsü) esinlenilerek oluşturulan ‘Bilim Muharebesi’ isimli oyunda Hawking, Einstein, Tesla, Newton, Darwin gibi bilim insanları, buluş ve teorileriyle alakalı güçlere sahip.

Bir dönemin en çok oynanan bilgisayar oyunlarından Street Fighter’dan esinlenen illüstratör Diego Sanches, aralarında Einstein, Tesla, Newton gibi isimlerin de bulunduğu birçok bilim insanının animasyon karakterlerini oluşturarak ‘Bilim Muharebesi’ isimli haber-oyun hazırladı.

Hawking, Einstein, Tesla, Newton, Darwin… Brezilya’da yayın yapan bilim ve kültür dergisi Superinteressante’nin hazırlamakta olduğu ‘Bilim Muharebesi’ isimli haber-oyun için birçok bilim insanının animasyon karakterleri oluşturuldu.

1987 yılında piyasaya sürülen ve geniş bir oyuncu kitlesine ulaşan dünyanın ilk altı tuşlu oyunu Street Fighter (Sokak Dövüşçüsü) oyunundan esinlenilerek illüstratör Diego Sanches tarafından hazırlanan animasyon karakterlerinin her biri, temsil ettikleri bilim insanlarının buluş ve teorileriyle alakalı güçlere sahip. İllüstratör Diego Sanches’in karakterlerini kişisel sitesinden yayımladığı Superinteressante’nin haber-oyununun önümüzdeki günlerde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Albert Einstein, kütle-enerji eşitliği

Street Fighter'ın bilim insanları versiyonu geliyor Darwin'de evrim, Tesla'da mikrodalga silahı gücü! (4)

Stephen Hawking, solucandeliği

Street Fighter'ın bilim insanları versiyonu geliyor Darwin'de evrim, Tesla'da mikrodalga silahı gücü! (3)

Nikola Tesla, mikrodalga silahı ”teleforce”

Street Fighter'ın bilim insanları versiyonu geliyor Darwin'de evrim, Tesla'da mikrodalga silahı gücü! (2)

Charles Darwin, evrim teorisi

Street Fighter'ın bilim insanları versiyonu geliyor Darwin'de evrim, Tesla'da mikrodalga silahı gücü! (1)