YBÜ öğrencilerinden açıklama: “Koyun değil öğrenciyiz, boykottayız”

Külliye açılışına katılımın zorunlu tutulduğu Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (YBÜ) öğrencileri bir açıklama yayımladı.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğü, 2 Aralık’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılacağı kampüs açılışı için tüm personellerine ve öğrencilerine mesaj atmıştı. Katılımın zorunlu tutulduğu mesajda, “Sayın Cumhurbaşkanımız Esenboğa Külliyemizin açılışını 02.12.2016 saat 14.00’de yapacaktır. Tüm personelimiz ve öğrencilerimizin açılışa katılımı zorunludur” ifadeleri kullanılmıştı.

YBÜ öğrencileri katılımın zorunlu tutulduğu açılış için bir açıklama yayımladı. Yapılan açıklamada öğrenciler, “Koyun değil öğrenciyiz, boykottayız!” dedi.

YBÜ öğrencilerinin yayımladıkları açıklama şöyle:

“Merhaba sıra arkadaşım. Seninle belki hiç tanışmamış olabiliriz fakat sen de benim gibi uzun yolları tepip, sosyal ve fiziksel anlamda yetersiz olan bu okula geliyorsun.

Yaşantımızın ortak yönü olan üniversitemizde bilimsellikten uzak bir eğitime tabii tutuluyor olmamız yetmezmiş gibi aylardır topraktan bozma yollarda derslere gidip geldik.  Soğuk amfilerde dersleri takip etmeye çalıştık.

Haberin var mı bilmem sürekli ulaşım sorununa neden olan yollar bir haftada asfaltlandı. Okul daha da süslendi püslendi; ağaçlar, çiçekler belirdi.Okulun sıcaklığı ile birlikte sulardaki sıcaklıkta da değişiklikler yaşandı. Sence de biraz reklam kokmuyor mu? Bu reklamın sebebini öğrenmek ister misin?

2 Aralık Cuma günü okulumuza bir çoban geliyor ve sen bu çobanı görmek zorundaymışsın. Sırf uzun boylu bir çoban geliyor diye sınavın bir hafta erteleniyor ve sana hiç sorulmadan gelmek zorunda olduğun sms yoluyla iletiliyor. Yetmezmiş gibi o günün akşamında okulun güllük gülistanlık bir yermiş gibi tv kanallarında izleyeceksin.

Aylardır öğrencilerin sorunlarına çözüm üretmeyip sırf diplomasız biri geliyor diye üniversite öğrencilerini mağdur etmeye devam ederek zorla sürüye dahil etmeye çalışan sözde üniversite yönetiminin kararı bizler için yok hükmündedir.

Sen de umutsuzca yaşamaya devam edip birilerinin koyunu mu olacaksın? Koyun olma, gel sen de bilimsellikten yana bir öğrenci ol!

Cuma günü okulu BOYKOT et, yönetime ve uygulanan baskıya biat etme!”

YBÜ ÖĞRENCİLERİ

ybu-mesaj

İlgili Haberler