23 Nisan’da yapılabilecek 7 etkinlik

Üniversitelerde ve liselerde derslere, sınavlara, vizelere kısa bir ara vermişken ve havalar da yavaş yavaş ısınırken 23 Nisan günü için Genç Gazete okurlarına bazı tavsiyelerde bulunmak istedik. Genç Gazete ekibi olarak 23 Nisan’da yapılabilecek 7 etkinliği sizler için derledik. İyi tatiller…

(Genç Gazete Haber Merkezi – Anıl Bayraktar)

1) RockFest: Büyük Ev Ablukada, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Son Feci Bisiklet, Yok Öyle Kararlı Şeyler

rockfest2015

İlginç grup isimleriyle Rock müziğe yeni bir soluk getirmiş; şarkı sözleriyle, müzikleriyle farklı bir tarz yaratan ve 90 kuşağının grupları diyebileceğimiz tüm grupların biraraya geldiği bir festival olan RockFest Bostancı Gösteri Merkezi’nde saat 16:00 da başlayacak. Karar vermeden önce şu listemize tekrar göz atmanızı tavsiye ederiz.

2) EKSİK

fotoğraf3

AKP’ye muhalifliğiyle tanınan, tüm toplumsal olaylarda ve Haziran Direnişi’nde öne çıkmış isimlerden olan Barış Atay’ın ilk yönetmenlik tecrübesini yaptığı filmi ‘EKSİK’ bu hafta vizyona girdi. 12 Eylül’den günümüze uzanan bir hikayenin konu alındığı film izleyenler tarafından büyük beğeni topladı. Okurlarımıza bulabildikleri salonlarda filme akın etmelerini öneriyoruz.

3) Anadolu Efes-Real Madrid Basketbol Maçı

fotoğraf4

Euroleague’de Top 8 Play Off 4. maçında Anadolu Efes, Abdi İpekçi’de Real Madrid’i konuk ediyor. Saat 20:00’da gerçekleşecek müsabakanın biletleri ‘biraz’ pahalı olduğundan NTV Spor’dan canlı olarak izleme seçeneği de tercih edilebilir.

4) Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği

Fotoğraf5

Usta Tiyatrocu Ferhan Şensoy zenginlerin gittikçe zenginleştiği, fakirlerin gittikçe fakirleştiği; çarkın böyle döndüğü sisteme Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği ile ses çıkartıyor. Ferhan Şensoy’un yazıp yönettiği oyun saat 20:30’da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde. Okurlarımıza tavsiye ederiz.

5) Gaye Su Akyol konseri

fotoğraf6

Türk Sanat Müziği’ni Rock ile kucaklaştıran ve Develerle Yaşıyorum albümüyle çıkış yakalayan, “Pink Floyd’un Dediği Gibi, Biliyorum ve Abbas” isimli şarkılara imza atan Gaye Su Akyol Ankara’da IF Performance Hall sahnesine çıkıyor. Saat 21:00’da başlayacak olan konser Gaye Su Akyol’un cümbüşlere ve kemanlara eşlik eden kadife sesiyle, sütü şekeri yerinde doğu batı sentezi bir ziyafet sunacağa benziyor.

6) Çocuk Esirgeme Kurumlarını ziyaret edip ailesi olmayan çocuklarla zaman geçirmek

1

7) Ve elbette ki bahar aylarındaki tatillerin vazgeçilmezi piknikler

dscf2411

İyi tatiller…

İlgili Haberler