3. Uluslararası Kadın Şiir Festivali ”FeminİSTANBUL” başlıyor

Genç Gazete – Ankara

UNESCO’ya bağlı olan World Festival of Poetry(WFP) tarafından gerçekleştirilen 3. Uluslararası Kadın Şiir Festivali ”FeminİSTANBUL” 1-3 Kasım tarihleri arasında yapılacak.

Kadınların dünya üzerinde yaşadığı sorunlara ve bu sorunların nedenlerine yönelik çalışmaların olduğu festivalde; kadın temasına , kadınların çeşitli davranış ve ruh hallerine ilişkin şiirler yer alıyor. Festivale her cinsten, dinden ve farklı milletten birçok şair katılacak.

Her yıl farklı temalarla yola çıkan festival, bu yıl  Birlikte Çeşitlilik” temasıyla gerçekleştirilecek. Festivali düzenleyen ekipte Hilal Karahan, Dilruba Nuray Erenler ve Emel Koşar yer alıyor. NTV’nin haberine göre, World Festival of Poetry (Dünya Şiir Festivali) organizasyonunun Kıtalararası Direktörü Hilal Karahan’nın festivale dair açıklaması ise şöyle:

“Dünyanın farklı ülkelerinde farklı kadınlık sorunlarıyla karşılaşıyoruz. Biz kadınlar değişiğiz, farklıyız, çeşitliyiz. Ama temelde hepimiz dünyanın ve insanlığın üretenleriyiz. İnsanlık varsa bizim sayemizde var. Biz kadınların ortak mirası ve ortak özelliği bu çeşitliliktir. Çeşitliliklerimizi kucaklıyoruz. Kadın olmayı kutluyoruz ve bir armağan olarak kabul ediyoruz. İşte bu kutlama için buluşuyoruz. Dünyanın neresinde olursak olalım hep birlikte olmak ümidiyle…”

İlgili Haberler