38.İstanbul Film Festivali’ne başvurmak için son 2 hafta

Genç Gazete

Bu yıl 38.’si düzenlenecek olan İstanbul Film Festivali, 5-16 Nisan 2019 tarihlerinde yapılacak.

38. İstanbul Film Festivali, dünya sinemasının en çok konuşulan örneklerinden Türkiye sinemasının en yeni yapımlarına, klasiklerden yeni keşiflere, efsane yönetmenlerden iz bırakan başyapıtlara ve kült filmlere; söyleşiler, özel gösterimler ve festival sohbetleriyle Nisan ayında sinemaseverlerin karşısına çıkacak.

Festival programında yer alacak filmler için sadece internet üzerinden yapılacak olan başvuruların son tarihi 25 Ocak 2019 olarak belirlendi.

Festivalde Türkiye Sineması bölümündeki filmler Ulusal Yarışma,Yarışma Dışı, Ulusal Belgesel Yarışması ve Ulusal Kısa Film Yarışması başlıkları altında izleyicilerle buluşacak. Ulusal Yarışma’da büyük ödül olarak En İyi Film’e Altın Lale veriliyor; ayrıca festivalin kurucularından Onat Kutlar adına Jüri Özel Ödülü, En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Senaryo, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Kurgu ve En İyi Müzik dallarında da birer ödül veriliyor. Festivalde ayrıca genç yaşta hayatını kaybeden yönetmen ve yapımcı Seyfi Teoman adına En İyi İlk Film Ödülü verilecek.

İlgili Haberler