Ahmet Sani Gezici Kız İmam Hatip Lisesi’nde kaçak TEOG sınavı

Acıbadem Ahmet Sani Gezici Kız İmam Hatip Lisesi’nde kaçak olarak başka bir ortaokulun da eğitim gördüğü ortaya çıktı.

İstanbul’da, Erdoğan’ın emriyle yıkılan Kadıköy Ahmet Sani Gezici Lisesi’nin yerine yapılan Acıbadem Ahmet Sani Gezici Kız İmam Hatip Lisesi’nde kaçak TEOG sınavı yapıldı.

BirGün’ün haberine göre, Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi olan okulda, bir süredir kaçak olarak başka bir ortaokulun da öğrenim gördüğü belirtildi. Resmi olarak lise olmasına rağmen, 27 ve 28 Nisan tarihlerindeki TEOG sınavının Acıbadem Ahmet Sani Gezici Kız İmam Hatip Lisesi’nde de yapıldığı tespit edildi. Sınav süresince, öğrenci velilerinin bir kısmının okul önünde toplanarak çocukları için dua ettikleri görüldü.

Resmi olarak ortaokul olmayan ve okul tabelasını dahi asamayan bir binada, TEOG sınavının hangi gerekçelerle yapılabildiği ise bilinmiyor.

Ortaokul ama karma değil
Resmi olarak ortaokul olmayan bir binada ortaokul öğrencilerinin nasıl kabul edildiği ise bilinmiyor. Binanın dışında lise tabelası var ancak ortaokul tabelası bulunmuyor. Edinilen bilgiler, ortaokula yeni sınıfların da artması için hazırlık yapıldığı şeklinde.
Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde ortaokulların karma olmasına rağmen, lise binasında sadece kız öğrencilerin öğrenim gördüğü gerekçesi ile ortaokula erkek öğrencilerin alınmadığı bildiriliyor. Bu durumda ortaokul öğreniminin, lise kısmı gerekçe gösterilerek, fiilen karmadan, tek cinsiyete dönüştürülmüş olduğuna dikkat çekildi.

tabelasi-olmayan-okulda-kacak-teog-sinavi-132350-1

İlgili Haberler