Alikev’den “Düşlerinde Özgür Dünya” kampanyası

Ali İsmail Korkmaz Vakfı (Alikev) “Düşlerinde Özgür Dünya” başlıklı kampanya başlatarak vakfa destek olmaya çağırıyor.

Geçtiğimiz aylarda Korkmaz ailesinin çabaları sonucu kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı, internet üzerinden “Düşlerinde Özgür dünya” kampanyasını başlattı.  Genç bir tasarımcı tarafından 8 takımın renklerinde hazırlanan t-shirtler http://www.duslerindeozgurdunya.com/  sitesi üzerinden satılıyor.  Kampanyaya birçok ünlü de t-shirtleri giyip fotoğrafını paylaşarak destek oluyor. Sitede bir de çağrı var: “Siz de ‘Düşlerinde Özgür Dünya’ tişörtleriniz ile fotoğraflarınızı, #duslerindeozgurdunya hashtaginde paylaşabilirsiniz”

MERKEZ-ALI-ISMAIL2

Site de yer alan açıklama ve çağrı metni ise şu şekilde:

Düşlerinde Özgür Dünya kampanyası destekçileri  ALİ İSMAİL KORKMAZ VAKFI için bir araya geldi.

Ali İsmail Korkmaz’ın Düşlerine Ortak Olmak İster misiniz?  Kampanyada bulunan 8 farklı renkteki tasarımları www.duslerindeozgurdunya.com adresinden temin edebilir, Ali İsmail Korkmaz Vakfı’na destek verebilirsiniz.

Ali İsmail Korkmaz Vakfı hakkında detaylı bilgilere www.alikev.org web sayfasından ulaşabilirsiniz.

Düşlerinde Özgür Dünya t-shirtlerinin hikayesi

Ali İsmail Korkmaz’ın yaşam şekli ve günlüğünde yazdıklarından yola çıkılarak, Korkmaz ailesi tarafından ALİ İSMAİL KORKMAZ VAKFI kuruldu. Günlüğündeki her bir cümleyi vasiyet kabul ederek, onun gerçekleştiremediği bütün düşleri gerçekleştirmek için büyük bir başlangıç yaptılar.

Ali İsmail Korkmaz ise farklı renkleri biraraya getirerek, tek bir ağızdan aynı cümleyi haykırmalarını sağladı. Fenerbahçelisi, Beşiktaşlısı, Galatasaraylısı, Göztepelisi, Eskişehirsporlusu, takım tutanı, tutmayanı herkes hep bir ağızdan söyledi;

“DAHA 19 YAŞINDA…”

Bir marş olmaktan çıktı, birliğin, dostluğun sesi oldu.

Yüzlerce, binlerce insan, farklı renklerin altında, hep aynı cümleyi bağırdı;

“DÜŞLERİNDE ÖZGÜR DÜNYA!”

Bir çocuk düşünün ki, bu ülkedeki fanatizme dair tüm tabuları yıktı.

Bütün bu yaşanan güzelliklerden yola çıkarak düşündük. Ki o bizim düşünmemize bile gerek bırakmadan zaten yarattığı birlik ve beraberlikle, yazdıklarıyla bize ışık tutmuştu. Yıllardan beri süregelen takımlar arası rekabetin getirdiği tabuları yıkan Ali İsmail için bir şeyler yapmaya karar verdik.

Ali’nin göğsümüzde açtığı yarayı, yine göğsümüzde onurla taşımak istedik.

Rengi olmayan acıyı, rengarenk umutlarla süsleyerek…

İşte “Düşlerinde Özgür Dünya” t-shirtleri ve tasarlanma sebebi bütün bunlar oldu. Ali İsmail’in günlüğündeki notlar ve yaşam şekli bizi körükledi.

Sizler ise, bu t-shirtlerden alarak Ali İsmail’in hayal ettiği tüm güzelliklerin gerçekleşebilmesi için destek vermiş olacaksınız.

Düşlerdeki özgür dünyayı mümkün kılacaksınız.

 

İlgili Haberler