Amedspor, Fenerbahçe maçına “Çocuklar ölmesin” pankartı ile çıktı, protesto için “durdu”

Amedsporlu futbolcular Fenerbahçe maçına “Çocuklar ölmesin, maça gelsin” pankartı ile çıkıp maçın ilk dakikasında hareketsiz kaldılar.

Diyarbakır’daki Seyrantepe DİSKİ Stadı’nda başlayan maçta hakemin başlangıç düdüğünün çalınmasının ardından Amedspor oyuncuları kısa bir süre hareketsiz kaldı. Fenerbahçe oyuncuları rakiplerinin eylemi karşısında bir süre kendi aralarında top çevirip, ardından topu taca attı.

Diken’in haberine göre; Amedspor Kulübü Başkan Vekili Nurullah Edemen, Türkiye Futbol Federasyonu’nun ‘seyircisiz oynama’ ve futbolcuları Deniz Naki’ye verdiği ’12 maçlık ceza’ kararlarını protesto etmek için Fenerbahçe maçına çıkmayabileceklerini ya da sahada eylem yapabileceklerini birkaç gün önce açıklamıştı.

 

Maçı canlı yayınlayan A Haber Amedspor’un pankartını ekrana yansıtmadı.

Bursaspor maçının ardından merakla beklenen karşılaşma, sakin bir ortamda başladı. Amedsporlu oyuncular stada, “Çocuklar ölmesin, maça gelsin” yazılı bir pankartla geldi ancak maçı yayınlayan A Haber ekranlarına bu görüntü yansımadı.

Öte yandan Fenerbahçe As Başkanı Mahmut Uslu’nun stada Amedspor atkısıyla geldiği görüldü. Ancak maç başlamadan önce stadın çevresindeki Amedsporlu taraftarlara polis gaz bombası ve tazyikli suyla saldırdı.

İlgili Haberler