Amedspor tesislerine ‘tweet’ gerekçesiyle polis baskını

Amedspor’un Diyarbakır Seyrantepe tesislerine polis tarafından ‘tweet’ gerekçesiyle baskın düzenlendi.

Busaspor maçı sonrası sosyal medyada Amedspor adıyla açılmış sahte hesaplardan yapılan”birtakım paylaşımlardan dolayı” Diyarbakır’daki Seyrantepe Spor Tesisleri’de polis inceleme başlattı.

Spor Toto 2. Lig’de mücadele eden Amedspor’un Diyarbakır Seyrantepe tesislerine polis tarafından baskın düzenlendi. Busaspor maçı sonrası sosyal medyada Amedspor adıyla açılmış sahte hesaplardan yapılan birtakım paylaşımlardan dolayı Diyarbakır’daki Seyrantepe Spor Tesisleri’de polis inceleme başlattı.

Polis soruşturma kapsamında tesislerdeki bilgisayarların sabit disklerini sökerek el koyduktan sonra Talaytepe’de yönetim ve futbolcuların kaldığı binaya geçti.

T24’e konuşan Amedspor Futbol Şubesi Sorumlusu Servet Erol, “Bizim resmi hesabımız ‘Amedspor021’dir. Bunun dışındaki paylaşımlardan sorumlu tutulmamız doğru değildir. Böyle bir gerekçeyle kulüp tesisleri nasıl basılır? Bilişim Suçları pekala IP numarasından twiti atan hesabı rahatlıkla bulabilir. Futbolcuların yemek saatinde tesislere baskın yapmak bir gözdağıdır. Eşi ve benzeri görülmemiş bir olaydır. Bir yandan saha kapatma ve para cezaları, diğer yanda medyada hedef gösterilmemiz bir linç kampanyasının devamıdır” dedi.

İlgili Haberler