Anadolu Üniversitesi’nde bir garip konferans: “Sat Kendini!”

Anadolu Üniversitesi Kariyer Klubü “Sat Kendini – Kişisel Marka Olma ve Pazarlama” adlı bir Konferans gerçekleştirdi. Kendini satmanın öneminin vurgulandığı konferansda her yaşta kişinin kendisini satabileceği belirtildi.

Anadolu Üniversitesi Kariyer Klubü “Sat Kendini – Kişisel Marka Olma ve Pazarlama” adlı bir konferans gerçekleştirdi. Konferansa Markör Markalaştırma Ajansı kurucusu, girişimci Özel Oytun Türkoğlu katıldı. Türkoğlu’nun sitesinde yer alan bilgilere göre üniversitelerde “Sat Kendini – Kişisel marka olma ve pazarlama sanatı” seminerleri veriyor. Herşeyin alınıp satılabilmesinin bir kural haline getirilmeye çalışıldığı üniversitelerde son olarak öğrencilere de kendilerini alınıp satılabilen bir meta olarak bakılması öğretiliyor.

Sürekli kendimizi satıyoruz

Kendini satma konusunda yaş sınırı tanımayan Türkoğlu panelde öğrencilere kendilerini nasıl satmaları gerektiği hakkında öğütler verdi. Asıl önemli olanın kişinin kendisini ne kadar iyi satıp satmadığı olduğuna değinen Türkoğlu ” İlkokuldan başlayarak üniversitede, iş hayatında sürekli kendimizi satıyoruz.” dedi.

Kartvizit vurgusu

Kendini satmanın ayrıntılarıyla ilgili bilgilere veren Türkoğlu kartvizitlerin insanın kendini sunmasının ve tanıtmasının en kalıcı yolu olduğunu vurgulayan Türkoğlu “Mutlaka herkesin bir kartviziti olmalı” dedi.

İlgili Haberler