Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Basın Baykuşları Topluluğu’nun hazırladığı ”KULİS” dergisi çıktı

Genç Gazete-Ankara

İLEF Basın Baykuşları Topluluğu’nun  ”Kulis yalnızca bir kantin olmasın” misyonuyla hazırladıkları dergi çıktı.

Her gün onlarca gazetenin sansürlendiği, büroların kapatıldığı, gerçeği yazan gazetecilerin tutuklandığı, akademisyenlerin işlerinden atıldığı ve gitgide okullarda çalışma alanlarının daraltılmaya çalışılması sebebiyle İLEF Basın Baykuşları Topluluğu’nda bir araya gelen öğrencilerin bu doğrultuda yazmanın ve sözlerini söylemenin ne kadar değerli olduğunu belirterek bir dergi çıkartmaya karar verdiler.

Genç iletişimciler olarak kendi imkanlarıyla çalışmaya, üretmeye, ‘’burada varız’’ demeye devam eden eden öğrenciler üniversite bünyesinde kapatılan topluluklarına rağmen ”Sözümüzü kısmaya çalışanlara karşı daha yüksek sesle konuşarak, kalemimizi engellemeye çalışanlara karşı daha fazla yazarak, fikirlere saldıranlara karşı üretimimizi arttırarak cevap veriyoruz ve tüm bunlar doğrultusunda Kulis Fanzin’i sizlerin karşısına çıkartıyoruz.” diyerek derginin ilk sayısını 1 Nisan tarihinde çıkardılar.

Derginin ilk sayısını  başta İletişim Fakültesi olmak üzere Ankara Üniversitesi kampüslerinden edinebilirsiniz. Ayrıca derginin herkesin okuyabilmesi sebebiyle şu mekanlara bırakıldı:
-Ankara Kültür Evi (AKE)
-Telvin Cafe-Bar
-Altı Üstü Cafe-Bar
-Kitapça
-Patika Kitap
-Mülkiyeliler Birliği Genel Merkez
-Arka Bahçe Kafe
-Siyasal Kitap Evi

 

İlgili Haberler