Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğretim üyesi Hasan Bilgili, özel kliniğinde çalışan hekime tecavüz etti!

Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nde görev yapan Prof.Dr. Hasan Bilgili, özel kliniğinde çalışan hekime şiddet uygulayıp, tecavüz ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nde öğretim üyesi olan Hasan Bilgili, kendisine ve kardeşine ait olan özel kliniğinde çalışan hekime önce fiziksel tacizde bulundu daha sonra hekime şiddet uygulayarak tecavüz etti. Olay sırasında başından yaralanarak bayılan hekime defalarca tecavüz etti. Ardından Hasan Bilgili kardeşi ile beraber genç hekimi olayı kimseye anlatmaması için tehdit ettiler. Olayın ardından hekim annesi ile beraber hastahaneye giderek darp ve tecavüz raporu alarak polise şikayette bulundular.

Genç hekim Hasan Bilgili tarafından olayı anlatmaması için tehdit edildi!

HaberTürk’ün haberine göre Gözaltına alınan Hasan Bilgili kendini “Bana komplu kuruldu, birlikte olmadım” diyerek savundu. Ancak genç kadının aldığı raporlar bu beyanı çürüttü. Şüpheli Hasan Bilgili tutuklanması istemiyle Nöbetçi Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Hakim Sezer Söylemez, şüpheli profesörünün “nitelikli cinsel saldırı” suçundan tutuklanmasına karar verildi. Profesör tutuklanarak, hapishaneye gönderildi.

 

İlgili Haberler