”Azizname” oyununa AKP’li belediyeden yasak! Gerekçe: Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’e verilen destek

Aziz Nesin’in yazdığı Yücel Erten’in yönettiği ve Cumhuriyet Sahnesi tarafından sahnelen “Azizname” adlı oyunun Sakarya’daki gösteriminin iptal edildiği açıklandı. Gerekçe olarak ise Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’e Cumhuriyet Sahnesi’nin sosyal medya üzerinden destek olunması gösterildi.

20 Ocak’ta Serdivan Belediyesi Kültür Merkezi’nde sahnelenecek olan ‘Azizname’ oyununun Cumhuriyet Sahnesi sosyal medya hesabından yayımladığı açıklama ile salon tahsisinin iptal edildiği açıklandı. Yapılan açıklamada,  iptalin gerekçesinin Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’e verilen destek olduğu belirtildi. Daha önce Biletix üzerinden satışa sunulan oyun biletlerin de satış takviminden çıkarıldığı görüldü.

Cumhuriyet Sahnesi tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

”Özür dilemesi gereken biz olmadığımız halde; Mesleğimizin duayenleri ve büyük ustaları Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’e sosyal medya hesaplarımızdan destek mesajı yayımlamış olmamız sebep gösterilerek, 20 Ocak tarihli Sedirvan Kültür Merkezi salon tahsisimiz ilgili makamlarca iptal edilmiştir. Bu nedenle “Azizname” oyununu sergileyemeyeceğiz. Bizden kaynaklanmayan bu durum için kıymetli Sakarya seyiricimizden özür dileriz.”

İlgili Haberler