Belediye Başkanı’na referandumla alakalı soru soran liselilere polis ve AKP’lilerden tehdit

Tunç Çapa Anadolu Lisesi’nde konuşma yapmaya çağırılan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’a referandumla alakalı sorular soran öğrenciler tehdit edildi.

Tunç Çapa Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencileri okulun spor salonunda”Gençlerle Baş Başa” adı altında düzenlenen panele götürüldü. Öğrencilere panel öncesi üzerinde ”Çekmeköy Belediyesi Gençlik İletişim Formu” yazan formlar dağıtıldı. Formları dağıtanların AKP Gençlik Kolları üyesi öğrenciler oldukları öğrenildi. Panel başladıktan 1-2 dakika sonra AKP Gençlik Kolları üyesi olduğu bilinen bir öğrenci Poyraz’a ”Önümüzdeki süreçte gençlerin de geleceği için önemli olan bir referandum süreci var. Bu referandumla ilgili ne düşünüyorsunuz ?” diye bir soru yöneltti. Bunun üstüne Ahmet Poyraz, bu sürecin gerçekten de önemli bir süreç olduğundan bahsetti ve üzerine AKP ve EVET Propagandası yapmaya başladı. Yaptığı konuşmada Recep Tayyip Erdoğan’dan ”Reisimizin de dediği gibi”ve ”Reisimizi de bilirsiniz” diye bahsetti. Referandumda Evet çıkarsa ülkenin erişeceği refah düzeyinden,terörün bitirileceğinden bahsetti. Konuşmasında aynı zamanda Hayır’cıların PKK’lı ve FETÖ’cü olduğunu söyledi. AK Gençlik üyeleri dışında soru yönelten öğrenciler AKP Gençlik Kolları üyeleri tarafından tehdit edildi.

Panel sırasında spor salonunun birçok yerinde Belediye Başkanıyla beraber gelen AKP üyeleri olduğu aktarıldı. Salonda bulunan polis ve AKP üyeleri panel sırasında soru soran öğrencileri ”Bu çocuk nerde oturuyor ?” ”Bize adresini verin!” diyerek tehdit ettiler.

İlgili Haberler