Bilkent Şehir Hastanesi’nde işçilerin iş bırakma eylemi kazanımla sonuçlandı!

Genç Gazete-Esra Tokat

CCN Holding’in ihalesini aldığı Bilkent Şehir Hastanesi’nde işçiler 2 buçuk aydır maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle 3 gün önce iş bırakma eylemine başladılar. İşçilerin iş bırakma eylemi bugün kazanımla sonuçlandı.

CCN Holding ile işçilerin bugün yaptığı görüşme sonucunda iş bırakma eylemi yapan işçilerin ödemeleri tamamıyla yapıldı. Dünden beri kamuoyu gündeminde yer tutan ve muhalif medyanın etkisiyle yaygınlaşan işçilerin durumu 2 buçuk aydır ödenmeyen maaşlarının ödenmesi ile son buldu.

Genç Gazete hatırlatıyor:

2018 yılı itibariyle faz faz açılması planlanan Ankara Şehir Hastanesi Bilkent’in finansmanı için, yerli ve yabancı 8 bankadan 890 milyon euroluk proje finansman kredisi sağlayan CCN Holding işçilere 2 buçuk aydır maaşlarını ödemiyor. 150’ye yakın işçi 9 aydır bünyesinde çalıştıkları CCN Holding’in ihalesini aldığı Bilkent Şehir Hastanesi’nde maaşlarını alamadıklarından dolayı iş bırakma eylemi başlattılar.

”Kurban bayramından beri paramız yok”

2 buçuk aydan beri neredeyse her gün maaşları için taşeron firma ile görüşmeye çalıştıklarını ama sürekli ödeme gününün ertelendiğini belirten işçiler ”Salı gidiyoruz,çarşamba gelin; çarşamba gidiyoruz perşembe gelin diye diye bizi oyaladılar ve neredeyse 3 aydır paramızı vermediler” diye konuştular. Konuştuğumuz işçiler en son kurban bayramında sadece 3 günlük yevmiye aldıklarını belirttiler ve ”Kurban bayramından beri paramız yok” dediler.

Erdoğan daha dün ”Bilkent Şehir Hastanesi Aralık’ta açılacak” dedi 

Dün Sağlık Bilimleri Üniversitesi Akademik açılışında konuşan Recep Tayyip Erdoğan ”Bilkent’teki şehir hastanemizi de Aralık ayı itibarıyla da açacağız. Böylece Ankara da şehir hastanesine kavuşmuş olacak.” dedi. Ama Aralık’ta açılacağını belirten hastane hala inşaat halinde. İşçilerse bu duruma karşılık ”Aralık’ta burası nasıl açılacak? Biz iş bıraktık çalışmıyoruz? Kim burayı tamamlayacak?” diye konuştular.

İlgili Haberler