Çankaya Belediyesi işçileri hakları için eylem yaptı

Genç Gazete / Ankara

DİSK / Genel İş üyesi Çankaya Belediyesi işçileri, toplu sözleşmedeki hakları ve alacakları için belediye önünde eylem yaptı.

Çankaya Belediyesi’nde çalışan DİSK Genel-İş’e üye işçiler, toplu sözleşmedeki hakları ve alacakları için belediye önünde eylem yaptı. Genel-İş Ankara 1 No’lu Şube Başkanı Ozan Ergün Doğan, “Çankaya Belediyesi yetkililerinden sorunlarımızın çözümü için adım bekliyoruz. Gelin bu yanlışlardan dönün, Çankaya Belediyesi’ne yakışır bir şekilde masada anlaşalım. Çankaya Belediyesi işçilerinin talepleri emekleri ve gelecekleri içindir” dedi.
Evrensel’in haberine göre Çankaya Belediyesi işçileri Genel-İş Ankara 1 No’lu Şube önünde toplanarak, belediyeye yürüdü. Burada “İş Ekmek Yoksa Barış da Yok”, “İşçiyiz Haklıyız Kazanacağız” sloganları atan işçiler adına konuşan Genel-İş Ankara 1 No’lu Şube Başkanı Ozan Ergün Doğan, sendikalarının 25 senedir Çankaya Belediyesi’nde örgütlü olduğunu  söyledi. Doğan, “İyi niyetli bir şekilde masada çözüm aradığımız sorunlar yenileri eklenerek devam etmektedir. Hatta Çankaya İşverenliği üyelerimizin maaşlarından kesilen sendika aidatlarını dahi keyfi bir şekilde Genel Merkez’e senelerdir ödememektedir” diye konuştu.
Çözümsüz toplu sözleşmeler, istihdam plansızlığı, mobbinge varan işveren baskıları, birikmiş toplu sözleşme alacakları ve iş sağlığı güvenliği sorunlarıyla boğuştuklarını söyleyen Doğan, “Türkiye’nin kader seçimine gideceği bu günlerde Çankaya Belediyesi’nin bu tutumuna anlam verilememektedir. Bu zamana kadar kurumumuz zedelenmesin diye ses çıkarmadık ancak haklı taleplerimiz karşılık bulmadı. 1 Mayıs öncesi sabrımızın sonuna geldik” dedi.
Fotoğraf : Evrensel
İlgili Haberler