CHP elini kana buladı!

[dropcap]O[/dropcap]ylarının çoğunu Alevilerden alan CHP, tezkereye onay verip Ortadoğu’daki Emperyalizmin, Alevilerin ve tüm Ortadoğu halklarının kanına bulanmış elini sıkarak o kanı kendi eline bulaştırmış oldu. Ortadoğu’daki terör örgütlerine müdahale adı altında çıkarılan bu tezkerenin aslında Emperyalizmin Türkiye’ye biçtiği kanlı rolün bir parçası olduğu ortadadır.
Tezkereye evet diyen diğer bir parti olan MHP’nin, AKP’ye koltuk değneği olduğunu herkes biliyor. AKP açısından MHP, acil durumlarda camı kırın vardır ya hani işte MHP o camın içerisindekidir. AKP’nin imdat koludur yani. HDP ise tezkereye tek hayır oyu veren parti oldu HDP’nin Ortadoğu’daki misyonu açısından aksi düşünülemezdi zaten.
Peki, geçmişte AKP’nin dış politikalarını eleştiren CHP ne oldu da bu tezkereye evet dedi? Üstelik bir önceki tezkere oylamasında hayır demişken… CHP bu ikiyüzlü politikalarına tabanını ikna edebilecek mi? Neden CHP’nin bu kararına 20 civarında onurlu vekil haricinde kimse karşı çıkmadı?
Kılıçdaroğlu partinin MYK toplantısında “Hayır denilirse seçim sürecinde şehit cenazelerinde bu durumu bizim aleyhimize kullanırlar. Halkı ve milliyetçi kesimi provoke ederler. ‘CHP, PKK’ya dokunmayın dedi’ diye karşı propaganda yaparlar. Bu nedenle evet dememiz gerekiyor.” demiş. Bunları düşünebilen Kılıçdaroğlu, Türkiye’deki bu savaşı Erdoğan’ın başkanlık sevdası için çıkardığını göremiyor mu? Emperyalizmin bu savaşı yüzünden cansız bedeni kıyıya vuran çocuğun katillerinden biride CHP olmayacak mı? 1 Eylül Dünya Barış gününde ülkenin dört biryanında “Barış” istiyoruz diye sokağa çıkan CHP’liler bu kararı savunabilecek mi? 7 Haziran seçimlerinde CHP’den HDP’ye giden emanet oylar bu seçimde kalıcı olarak HDP’ye gidecek. Önümüzdeki seçimde CHP bu korkaklık ve siyasetsizliğiyle halktan nasıl oy isteyecek? Bırakalım bunu CHP düşünsün biz sokaklarda “Barış” diye haykırmaya devam edelim!

İlgili Haberler