Cumhuriyet’de istifalar devam ediyor: Okur Temsilcisi Güray Öz istifa etti

Genç Gazete-Ankara

Cumhuriyet Gazetesi’nin sahibi konumundaki Cumhuriyet Vakfı’nda yönetim dün değişti.Gazetenin künyesinde bir çok değişiklikler yapıldı. Bu değişikliklerin ardından Cumhuriyet Gazetesi’nde bir çok istifa oldu. 

İlk olarak Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliğini 2 yıldır sürdüren Murat Sabuncu istifa etti.Murat Sabuncu istifa etmesinin üzerine kaleme aldığı yazısında ”Şimdi gitme zamanı. Sebebini tarih yazacak. Kimse benim ağzımdan Cumhuriyet aleyhine tek bir söz duymayacak.Çünkü karanlığa karşı yaşamalı Cumhuriyet, yaşasın Cumhuriyet. Hoşçakalın.” dedi. Değişikliğin ardından Aslı Aydıntaşbaş’da gazetedeki yazılarına son verdiğini açıkladı ve “Cumhuriyet’teki dostların mağduriyeti ve verdiği demokrasi mücadelesi, altın harflerle tarihe geçmiştir.” dedi.

Bu istifaların ardından bugünde gazetenin ekonomi yazarı Çiğdem Toker, gazetenin Cumartesi eki yayın yönetmeni Zeynep Miraç Özkartal Taner, Melis Alphan, Aydın Engin ve Hakan Kara’da istifa edildiği öğrenildi. Ardından Cumhuriyet gazetesi okur temsilcisi Güray Öz Twitter hesabından yaptığı açıklama ile istifa ettiğini duyurdu. Öz “Bir veda yazısı yazmak isterdim ama olmadı, artık okurlarımın ‘Sondan Bir Önceki’ başlıklı yazımı veda yazısı olarak kabul etmelerini diliyorum” diyerek istifasını duyurdu.

İlgili Haberler