DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Kültürpak’a taşınıyor

Depreme dayanıklı olmadığı’ gerekçesiyle Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi ile Devlet Konservatuvarı binalarının taşınma sürecine ilişkin İzmir Büyüşehir Belediyesi devreye girdi. 

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), ‘depreme dayanıklı olmadığı’ gerekçesi ile Güzel Sanatlar Fakültesi binasını başka bir binaya taşımayı gündeme getirmişti. DEÜ yönetimi Güzel Sanatlar Fakültesi’ni Tınaztepe’de rektörlük için yapılmış binaya taşınmasını önerirken, akademisyenler ve öğrenciler bu karara tepki göstermiş ve binanın güzel sanatlar eğitiminin verilmesine olanak sağlayan bir bina değil, bir ofis binası olduğunu dile getirmişti.

Taşınma kararına ilişkin İzmir Büyükşehir Belediyesi araya girerek Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Kültürpark’a taşınmasını önerdi.

Dokuz Eylül Üniversitesi yönetimi ve Izmir Büyükşehir Belediyesi arasında gerçeklesen toplantı sonucunda Güzel Sanatlar Fakültesinin Kültürpark’a taşınmasına akademisyenler onay verdi. Kararın onaylanmasıyla DEÜ Rektörü Nükhet Hotar ve Tunç Soyer Salı günü bir araya gelerek protokol imzalayacaklar.

Akademisyenlerin Kültürpark’ta yapacakları inceleme sonucunda  hangi binayı hangi bölümün kullanacağına karar verecekler. Verilecek olan karar Rektörlüğe sunularak oluşturulacak bu plana göre taşınma gerçekleşecek.

 

 

İlgili Haberler