Diyanet İşleri Başkanı:Kuran ile beraber olmayan çocuklar şeytani insanlarla beraber olur

Genç Gazete- Ankara

Mardin’de konuşma yapan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kuran’ın öğretilmesini öğütlerken “Kuran ile beraber olmayan çocuklar şeytanla beraber olur” dedi.

Mardin’de bir camide sabah namazı kıldırdıktan sonra cemaate seslenen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kuran ile olmayan çocukların şeytan veya şeytani insanlarla beraber olacağını belirterek konuşmasını devam ettirdi: ”Kur-an’ın olmadığı yer karanlık bir yerdir, Kur-an’ın girmediği kalp karanlık bir kalptir, Kur-an’ın girmediği ev harabe bir evdir. O yüzden Kur’an her zaman bizimle beraber olmalıdır. Çünkü Rabbimiz buyuruyor ki ‘Kim ki Kur-an’dan uzak yaşarsa, Kur-an’ı eline almazsa, kalbine zihnine koymazsa, yolunu Kur-an’ın çizdiği sırat-ı müstakime çevirmezse biz onun için bir şeytan yaratırız. O şeytan sürekli onunla beraber olur.” dedi.

Çocuklara 7 yaşında girdiklerinde namaz kılmaları öğretilmeli diyen Erbaş ”Önce doğru temel dini bilgileri yavaş yavaş öğretmeye başlayacağız. Bu şekilde çocuklarımızın şahsiyet kazanmalarına vesile olacağız. Karakterlerini kazanırken, Müslüman bir şahsiyet olma özelliğine sahip olacak çocuklarımız.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler