Diyarbakır’da bir gazeteci Özel Harekat tarafından tehdit edildi

Sur’da haber takibi yaparken gözaltına alınmak istenen Gazeteci-Fotoğrafçı Mürsel Çoban, özel harekat timleri tarafından, “Seni hendeklerde kaybederiz” diye tehdit edildi.

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde devlet güçleri tarafından katledilen gençlerin cenazelerini almak için gelen heyeti takip eden uluslararası haber ajanslarına haber ve fotoğraf geçen Gazeteci Mürsel Çoban, Gazi Caddesi’nde darp edilerek gözaltına alınmaya çalışıldı. Özel harekatçılar tarafından “Seni hendeklerde kaybederiz” diye tehdit edilen Çoban, direnmesi üzerine serbest bırakıldı.

“Metin Göktepe’lerin meslektaşlarıyız”

Çoban sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Bugün Sur’a cenazeleri almak için giren aileleri ve heyeti takip ederken jandarma özel harekat tarafından alınma durumu oldu. Gözaltına alınma demiyorum çünkü beni hendeklerde kaybetmekle tehdit etti. Bu devletin onlarca gazeteciyi gözaltında kaybettiğini, Metin Göktepe gibi işkencede öldürdüğünü biliyoruz. Daha bir hafta önce Dicle Haber Ajansı’ndan gazeteci arkadaşımız işkence gördü, gözaltında olduğu inkar edildi. Metin Göktepe’lerin meslektaşlarıyız, Gözaltında kaybedemediginiz Hasan Ocak’ın direniş hikayeleri ile büyüdüm ben” dedi. (DİHA)

İlgili Haberler