Ekrem İmamoğlu 17 gün sonra mazbatasını aldı!

Maltepe’deki bin 89 sandıktaki yeniden sayım işlemi sona ermesinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın Ekrem İmamoğlu olduğu yeniden kesinleşti. İmamoğlu mazbatasını 31 Mart Yerel Seçimleri’nin tamamlanmasının ardından 17 gün sonra aldı.

Maltepe’deki bin 89 sandıktaki yeniden sayım işlemi sona erdi. Maltepe İlçe Seçim Kurulu, tamamlanan oy sayımının ardından birleştirme tutanaklarını İstanbul İl Seçim Kuruluna teslim etti.
Birleştirme tutanaklarının Çağlayan Adliyesi’ndeki il seçim kuruluna ulaşmasının ardından Seyrantepe’deki seçim koordinasyon merkezinde bulunan CHP’liler Çağlayan Adliyesi’ndeki İl Seçim Kurulu’na geldi.

Ekrem İmamoğlu’nun basın bürosundan yapılan açıklamada da “İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu birleştirme tutanağının tamamlanması ve sürecin sona ermesi ile mazbatasını almak üzere bir süre sonra Çağlayan adliyesinde olacaktır. Değerli basın mensuplarının bilgisine sunulur” denildi.

İBB’de devir teslim saat 18.00’de

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki devir teslimin ise 18.00’da yapılması planlanıyor.

AKP’nin itirazı reddedildi

AKP, Maltepe’de ilçe birleştirme tutanaklarının usulüne uygun düzenlenmediği gerekçesiyle YSK’ye iptal başvurusunda bulunmuştu. AKP’nin itirazı reddedildi. Buna rağmen, AKP’nin “kanıtsız” olarak sunduğu tam kanunsuzluk itirazı ve seçimlerin iptaline yönelik YSK’ya yaptığı başvurusu ise halen sonuçlanmadı.

 

İlgili Haberler