FKF’den Beşiktaş saldırısına dair açıklama: Gençlik katillerden güçlüdür!

38 kişinin hayatını kaybettiği, 166 kişinin yaralandığı Beşiktaş saldırısına ilişkin Fikir Kulüpleri Federasyonu(FKF) açıklama yaptı.

(Genç Gazete) Dün Türkiye’de yaşanan saldırılara bir yenisi daha eklendi. 38 kişinin hayatını kaybettiği, 166 kişinin yaralandığı Beşiktaş saldırısının ardından Fikir Kulüpleri Federasyonu(FKF) açıklama yaptı. Saldırının halk düşmanı bir saldırı olduğunu söyleyen FKF, ülkeye barışın ve istikrarın ancak Saray’ın yıkılmasıyla gelebileceğini vurguladı.

Açıklamanın tam metni şöyle:

10 Aralık 2016 gecesi ülkemizde yaşanan sayısız patlamalara, katliamlara bir tane daha eklendi. TAK’ın üstlendiği Beşiktaş saldırısı tereddütsüz halk düşmanı bir saldırıdır. Türkiye halkları arasında duygusal bağları zedeleyen, düşmanlaşmayı körükleyen her türlü eylem, faili kim olursa olsun hiçbir şekilde kabul edilemez. Yaşanan acıyı yüreğimizde hissediyoruz.

Öteki yanda iktidara olduğu süre boyunca Türkiye’ye sayısız acı, katliam yaşatan, ülkemizi Ortadoğu savaş bataklığına sürükleyen AKP/Saray rejimi, yaşanan saldırının hemen ardından elindeki bütün imkanları kullanarak, yaşanan acıyı kendi başkanlık hayaline alet etmeye çalışmaktadır. Başkanlık sevdalarının uğruna ülkeyi kan gölüne çeviren AKP, bir kez daha bu amaç doğrultusunda insan hayatını hiçe saydığını göstermiştir.

Ülkemiz bomba, katliam, ölüm haberleri olmadan bir ay geçiremez hale getirilmiştir. Bu tablonun sorumlusu ülkemizi Ortadoğu bataklığına sürükleyen, ülke sınırlarını delik deşik eden, kendi siyasetine yakın terör yapılanmalarına gerek duydukları bütün desteği veren, başkanlık uğruna ülkeyi savaşa sürüklemeyi göze alan AKP/Saray rejimidir. Ülkeye barış da istikrar da ancak Saray’ın yıkılmasıyla gelebilir. Türkiye’de patlayan her bombanın, yaşanan her katliamın suçlusu, bu kaosu yaratan Saray’ın ta kendisidir.

“Ya başkanlık ya kaos” tehditleri Saray’ın emellerini açıkça ortaya koymaktadır. Bizleri böylesi tehditlerle teslim alabileceklerini sananlar ise büyük bir yanılgı içerisindedir. Diktatörlük ve katliamlar arasında seçim yapmayacağız. Hiçbir tehdite teslim olmayacağız. Başkanlık hayallerinizi yıkacağız, ellerinizdeki kanın hesabını soracağız. Bir kez daha haykırıyoruz:

Türkiye Saray’dan büyüktür
Gençlik katillerden güçlüdür.

Fikir Kulüpleri Federasyonu – FKF

 

İlgili Haberler