FKF'den Komünist Belediye Ovacık ve Nâzım'ın köyü Müşküle'de iki ayrı yaz kampı

Fikir Kulüpleri Federasyonu bu yaz Dersim’in Ovacık İlçesi’nde ve  Bursa’nın İznik ilçesine bağlı Müşküle Köyü’nde iki ayrı kamp düzenleyecek. Kayıtlar için son başvuru tarihi 31 Temmuz. 
(Genç Gazete Haber Merkezi) Fikir Kulüpleri Federasyonu, Türkiye’nin komünist belediyesi olarak bilinen Dersim’in Ovacık İlçesi’nde ve Nâzım Hikmet’in köyü olarak bilinen Bursa’nın İznik İlçesi’ne bağlı Müşküle Köyü’nde Ağustos ayı içerisinde iki ayrı kamp düzenleyeceğini duyurdu. 4-7 Ağustos tarihlerinde Ovacık’ta; 15-17 Ağustos tarihlerinde ise Müşküle’de gerçekleşecek olan kamplarda atölyeler, turnuvalar, konserler, film gösterimleri ve seminerlerin yer alacak. Kayıtlar için son başvuru tarihinin 31 Temmuz olduğu duyurulurken kayıt ve ayrıntılı bilgi için şu iletişim bilgileri paylaşıldı: fkf@fkf.org.tr – 0538 615 82 31/0549 430 72 35
Ayrıca, FKF’lilerin Ovacık Belediyesi öncülüğünde kurulmakta olan Halk Kütüphanesi için bir kampanya yürüteceği ve toplanan kitapların Ovacık’ta gerçekleşecek kamp esnasında kütüphaneye bağışlanacağı öğrenildi.
yazkampi
ovacık kütüphane kampanyası

İlgili Haberler