FKF’den ‘Umut Buluşması’

Genç Gazete

Fikir Kulüpleri Federasyonu kuruluşunun 6’ncı yılında 12 Mayıs’ta “Umut Buluşması” düzenliyor.

Fikir Kulüpleri Federasyonu, kuruluşun 6’ncı yılında İstanbul Abbasağa Parkı’nda “Umut Buluşması” düzenliyor. “Geleceğin umut dolu olduğunu haykıracak, umut gençlikte diyerek mücadeleye büyük bir azimle sarılacağız.” diyen FKF üyeleri tüm dostlarını “Umut Buluşması”na davet etti.

FKF tarafından yapılan açıklamada, “Ekonomik krizin kendisini iyiden iyiye hissettirdiği bugünlerde gençliğe susup oturması, geleceğinin çalınmasına sessiz kalması nasihat veriliyor. Oysa unutulan çok önemli bir şey var. Bugünkü karanlık yoktan var olmadı. Karşımıza gelene kadar adım adım hazırlandı, kara bulutlar yavaş yavaş çöktü ülkemizin üstüne. Biz sessiz kaldıkça daha da ağırlaştı çöken karanlık. O halde sesimizi daha gür çıkaracağız. Geleceğin umut dolu olduğunu haykıracak, umut gençlikte diyerek mücadeleye büyük bir azimle sarılacağız.” dedi.

12 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek olan buluşmada Aylin Aslım, Pilli Bebek, Eda Baba ve Cümbüş Cemaat sahne alarak gençlikle beraber umudu büyütecek. Aynı zamanda birçok farklı alanda verilecek olan “Umut Ödülleri” memlekette aydınlık için mücadele eden insanların hiç de etkisiz olmadığını bir kez daha gösterecek.

“Komünist Başkan”dan ve Levent Üzümcü’den destek

31 Mart seçimleri öncesinde “Biz yarını kuracağız” diyen FKF’ye, Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’ndan da destek geldi. Maçoğlu yayınladığı mesajda “Tüm dostları 12 Mayıs Pazar günü Abbasağa Parkı’na ‘Umut Buluşması’na davet ediyoruz” dedi.

Tiyatro sanatçısı Levent Üzümcü ise, YSK’nın İstanbul seçimlerini iptal etmesinden sonra, “Umut Bitmez” diyerek etkinliğe destek verdi.

ALİKEV’den de destek geldi

Gezi Direnişi sırasında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’ın ağabeyi Gürkan Korkmaz, ALİKEV adına “Umut Buluşması”na destek mesajı yolladı. Korkmaz gönderdiği mesajda, “Pazar günü FKF’nin düzenlediği ‘Umut Buluşması’nda Ali İsmail’in düşlerini gerçekleştirmek için kurduğumuz ALİKEV olarak orada olacağız. Umutlu günlerde görüşmek üzere” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler