FKF’li Kadınlar sapkın fetvalara imza atan Diyanet’e karşı yürüdü

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın sapkın fetvalarına karşı bir araya gelen FKF’li Kadınlar, ”Fetva Diyanet’inse geceler bizim” diyerek Kadıköy Altıyol’da meşaleli yürüyüş yaptı.

Son günlerde tepki çeken Diyanet’in kadın düşmanı fetvalarına karşı bir araya gelen FKF’li Kadınlar Kadıköy Altıyol’da buluşarak ”Fetva Diyanet’inse geceler bizimdir” pankartları ve meşalelerle yürüyüş yaptı.

FKF’li Kadınlar “Sokakta attığımız kahkahalardan kaşlarımızı aldırıp aldırmadığımıza, kiminle aynı evde kaldığımızdan sürdüğümüz rujun rengine kadınların her şeyi AKP için müdahale edilmesi gereken bir alan haline gelmiş durumda.Her kadından üç çocuk isteyip doğum kontrol vatana ihanettir diyerek biz kadınları eve hapsetmeye çalışıyorlar. Bir kadın gece sokakta tecavüze uğradığında ise o saatte orada ne işi vardı diye soruyorlar.

FKF’li Kadınlar olarak bütün bunları söyleyenlere ‘Kime ne?’ diyoruz. O saatte sokakta ne işi vardı deyip kadını eve hapsetmeye çalışanlara inat ‘Geceler bizimdir!’ diyoruz. Bir kadın olarak sus diyenlere inat susmayacağımızı haykırıyoruz. Kadın dediğin sokakta ulu orta kahkaha atmaz diyenlere inat kahkahalarımızı daha gür sesle atıyoruz. Geceler bizim!” diyerek mücadeleye devam edeceklerini açıkladılar

İlgili Haberler