FKF’li Kadınlar’dan “AKP Türkiyesi’nde Kadın Mücadelesi” başlıklı panel

FKF’li kadınlar “AKP Türkiyesi’nde Kadın Mücadelesi” başlıklı panel ile bugün saat 17.30’da Boğaziçi Üniversitesi’nde buluşacak.

Dün 8 Mart’ta Kadınlara sokağı yasaklamaya çalışan AKP iktidarına karşı bir bildiri vasıtası ile “8 Mart yasağını tanımıyoruz, sokakları terk etmiyoruz!Yaşamdan yana olan bütün kadınları birlikte mücadeleye çağırıyoruz! ” diyerek kadınları sokağa çağıran FKF’li Kadınlar bugün ise bütün ilericileri AKP Türkiyesi’nde Kadın Mücadelesi” başlıklı panel ile saat 17.30’da Boğaziçi Üniversitesine çağırıyor.

Konuşmacı olarak Doç. Dr. Sibel Özbudun,Av. Yelda Koçak ve Uzm. Psikolog Nergis Özdemir gibi kadın mücadelesinde sivrilmiş isimleri ağırlayacak panelde kadınlar “AKP Türkiyesi’nde Kadın Mücadelesi” başlığını tartışacak.

FKF’li Kadınlar’ın dün yaptıkları açıklama:

Yaşasın 8 Mart! Yaşasın Emek ve Özgürlük Mücadelemiz!

157 yıl önce 8 Mart’ta işçi kadınlar; hayatları için, daha iyi çalışma koşulları için canları pahasına mücadele etti. O günden bugüne dünyanın dört bir yanından kadınlar; yaşam için, emek için, barış ve özgürlük için direnmeye devam ediyor.

Ve bugün; kadınlar AKP’nin hayatımızın her alanında bizleri hedef alan gerici politikalarına, Diyanet’in sapık fetvalarına direniyor.

Kadınlar tacizcilerini, tecavüzcülerini, katillerini aklamaya çalışan yobaz zihniyete karşı direniyor.

Kadınlar kıyafetlerinin, yaşam tarzlarının, gece kaçta nerede olacaklarının hesabının yapılmadığı bir ülke için direniyor.

Kadınlar üniversitelerde, evlerde, işyerlerinde uğradıkları şiddete karşı direniyor.

Kadınlar esnek, yarı zamanlı, güvensiz çalışmaya karşı direniyor.

Kadınlar silahların sustuğu, barış içinde yaşayacağımız bir ülke için direniyor.

Kadınlar 8 Mart’ta bizlere sokakları yasaklayan AKP iktidarına karşı direniyor.

YENİDEN VE YENİDEN SÖYLÜYORUZ:
8 MART YASAĞINI TANIMIYORUZ, SOKAKLARI TERK ETMİYORUZ! YAŞAMDAN YANA OLAN TÜM KADINLARI
BİRLİKTE MÜCADELEYE ÇAĞIRIYORUZ!

FKF’li Kadınlar

ef15d360-9cc1-49c4-991d-0602eb950ebf

İlgili Haberler