FKF’nin düzenlediği “Umut Buluşması” başladı

Fikir Kulüpleri Federasyonu’nun kuruluşunun 6’ncı yılına özel düzenlediği “Umut Buluşmasıgerçekleşti.

Ekonomik krizin git gide derinleşmeye başladığı bugünlerde apolitikleştirilmeye ve geleceksizleştirilmeye çalışılan gençlik, memleketin içinde bulunduğu karanlığı aydınlığa çıkartıp bir umut yeşertmek için “Umut Gençlikte” diyerek mücadelesine daha büyük bir azimle devam ediyor. Bu doğrultuda umudu büyütmek için yola çıkan FKF ‘Gençlik Varsa Umut Var’ diyerek İstanbul Beşiktaş Abbasağa Parkı’nda “Umut Buluşması” düzenledi.

Beşiktaş Abbasağa Parkı’ nda gerçekleşen etkinlikte Cümbüş Cemaat, Eda Baba, Aylin Aslım ve Pilli Bebek konserlerinin yanısıra “Yılın Umut Verenleri” ödülleri sahiplerini buldu.

“Yerin dibine batsın böyle siyaset”

Sloganlar eşliğinde başlayan etkinlikte, FKF Genel Başkanı Şevket Çavuşoğlu’ nun konuşmasının ardından, kızı Rabia Naz için bir yıldır adalet arayan Şaban Vatan ” Yılın Umut Veren Adalet Arayışı” ödülünün sahibi oldu.
Adalet arayışı hakkinda bilgi veren Şaban Vatan ” Benim kızıma intihar mührü vurmaya çalıştılar ve malesef bizim bizim seçilmiş siyasetçilerimiz yaptı.Benim için zorla ruh ve sinir hastalıkları hastanesine yatış kararı çıkardılar. Konuşmalarına dikkat et diyorlar, utansınlar. Ben 13 aydır adalet aramaya çalıştım, yılmadım ve korkmayacağım da. Bütün dünyasını evladı için yaşayan anneye iftira atarak örtbas yapmaya çalıştılar. Maalesef bunu bizim meşhur siyasetçilerimiz yaptı. Yerin dibine batsın böyle siyaset.” dedi.
“Yılın Umut Veren Dayanışma Ödülü ” ALİKEV’ in (Ali İsmail Korkmaz Vakfı) olurken, telekonferans ile sahneye bağlanan Ali İsmail Korkmaz’ ın ağabeyi Gürkan Korkmaz selamlarını ve dayanışmayı büyütme çağrısını iletti.
Telekonferans ile bağlanan bir diğer isim olan Yılın Umut Veren Yerel Yönetimi Ödülü’ nün sahibi olan Komünist Başkan Fatih Mehmet Maçoğlu ise ” Yarattığımız bu sinerji , sosyalist bir modelin gelişmesi anlamına geliyor. Bunun için hepimize iş düşüyor, dalga dalga gelişeceğiz ” şeklinde konuştu.

Yılın Umut Veren Direnişi ödülünün sahibi Muğla’ da direnen TÜV-TÜRK işçileri olurken, Yılın Umut Veren Romanı Can Gürses’ in “Ölüyordum, Geçerken Uğradım” adlı eseri oldu. “Yılın Umut Veren Tiyatro” ödülü ise, “Hakikat Elbet Bir Gün” oyunuyla D22’ye verildi.
Konuşmaların ardından Cümbüş Cemaat, Eda Baba, Aylin Aslım ve Pilli Bebek konserleri ile etkinlik son buldu.

 

İlgili Haberler