Gebze’de bir kadın cinsel saldırıya uğradı. Polis “araç yok” diyerek ekip göndermedi!

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde geçtiğimiz perşembe akşamı bir kadın cinsel saldırıya uğradı. Saldırganın aynı bölgede üç cinsel saldırıda daha bulunduğu öğrenildi.

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde Develi durağındaki üst geçitte geçtiğimiz perşembe akşamı bir cinsel saldırı yaşandı. Herhangi bir ışıklandırmanın olmadığı üst geçitten indiği sırada bir erkeğin saldırısına uğrayan D.G., saldırganla boğuşurken çığlık atarak çevreden yardım istedi.

İleri Haber’de yer alan habere göre, saldırgan bir süre boğuştuktan sonra yaya olarak olay yerinden uzaklaşırken, D.G. de yakınlardaki bir apartmana doğru koştu. Çığlık sesleri üzerine çevrede bulunan apartmanlardaki kadınlar polisi aradı. Sokakta bulunan vatandaşlar yardım isteyen D.G.’ye kayıtsız kalırken, apartmandan inen kadınlar D.G.’ye yardım etti.

İki kez aranmasına rağmen olay yerine polis ekibi gelmedi

Olayın ardından bir kez de D.G. polisi aradı ancak iki kez aranmasına rağmen olay yerine polis ekibi gönderilmedi.

D.G., emniyet müdürlüğünde polislerin kendisine önce ‘aracımız yoktu, devriye değişimiydi’ cevabı verdiğini ancak daha sonradan ‘biz araç gönderdik siz yoktunuz’ dediğini söyledi.

D.G. emniyet müdürlüğünde verdiği ifadede saldırganın eşkalini tarif edip şikayetçi olduğunu bildirirken, aynı eşkale sahip saldırgan tarafından bölgede daha önce 3 cinsel saldırının daha düzenlendiği öğrenildi.

İlgili Haberler