GSL öğrencileri: Padişaha kölelik yapmamış müdür aranıyor

Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından Galatasaray Lisesi’nin bugün düzenlenen geleneksel pilav gününe, lise öğrencilerinin “Acil müdür aranıyor” başlıklı broşürü damgasını vurdu.

 

Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından Galatasaray Lisesi’nin bugün düzenlenen geleneksel pilav gününde öğrenciler “Acil yeni müdür aranıyor” başlıklı bir broşür dağıttı. İlanda aranan niteliklerde; piyanosunu çalıp evine almamak ve hiçbir padişaha kölelik yapmamış olmak yer aldı.

İstanbul Erkek Lisesi’nin mezuniyet töreninde öğrencilerin konuşma yapmak üzere kürsüye çıkan müdüre sırtlarını dönmeleri henüz gündemdeki yerini korurken, bir protesto da Galatasaray Lisesi’nden yükseldi.

Cumhuriyet’in haberine göre, Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından Galatasaray Lisesi’nin bugün düzenlenen geleneksel pilav gününe, lise öğrencilerinin “Acil müdür aranıyor” başlıklı broşürü damgasını vurdu.

gsl

Broşürde şu ifadelere yer verildi:

“Galatasaray Lisesi mezunu, sağduyu ve izan sahibi, akli dengesi yerinde, tercihen 120 üzeri IQ seviyesinde, gençlerle asgari seviyede iletişim kurabilecek, koltuğundan çok öğrencileri koruyacak, öğrencinin çamaşır makinesini, piyanosunu çalıp evine almayacak, hiçbir padişaha kölelik yapmamış, Tevfik Fikret’in makamına yakışan”

 

İlgili Haberler