Gülseren Mamak Toki işçileri basın açıklaması yaptı: Hak verilmez alınır

Genç Gazete- Ankara 

Mamak Toki konutlarında çalışan işçiler ücretlerini alamadıkları için geçtiğimiz günlerde direnişe geçmişti. 

Sigortasız çalıştırıldıkları ve ücretlerini alamadıkları için direnen işçilerin direniş alanına dün gece polis saldırdı. Akşam saatlerinde polis işçilerin yanına gelerek direnişi sonlandırmalarını istedi. 7 işçi gözaltına alınıp para cezası kesilerek serbest bırakıldı.

Direnişe devam eden işçiler bugün saat 13.00’da TOKİ Merkez Binası önünde basın açıklaması yaptı.

Yapılan basın açıklamasında parti kitle örgütü temsilcilerinin açıklamaya katilmasına izin verilmedi. Gerekçe olarak ise provoke etmeye geldikleri öne sürüldü. İşçiler ‘Bize desteğe gelen insanlar provokatör değil’ diyerek tepki gösterdi.

‘Ücretlerini talep eden işçiler tehdit ediliyor’

Yapılan basın açıklamasında Toki, Bakanlık ve Mamak Kaymakamı ile görüşmelerinin sonuç vermediğini ve ücretlerini alamadıklarını belirten işçiler “Toki’de işçiler sigortasız çalıştırılmaktadır ve ücretleri ödenmemektedir. Ücretlerini talep eden işçilerde tehdit edilmektedir. Bu durumu basta Toki yetkilileri olmak üzere tüm yetkililer bilmektedir. Ancak bu hukuksuzluga kimse ses çıkarmamaktadır.” denildi.

‘Hak verilmez alınır’ 

Hak verilmez alınır diyerek basın açıklamasını sürdüren işçiler, “Biz Toki işçileri tüm tehdit ve oylamalara karşılık direnç ve inançla alınterimizin gasbına karşı mücadelemizi yükselteceğiz. Başta devlet yetkililerine ve duyarlı kamuoyuna sesleniyoruz. Sorunumuzu çözün!” diyerek basın açıklaması bitirildi.

İlgili Haberler