Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü’nün yeni icraatı: Öğrencileri fişlemek!

Hacettepe Üniversitesi yönetimi öğrencilere yapılan saldırılara destek vermek, kampüs içine polis davet etmek gibi kirli işlerine sol görüşlü öğrencileri ve Eğitim-Sen üyesi öğretim üyelerini fişleyerek bir yenisini daha ekledi.

Rektörlüğün fişlenen kişiler için oluşturduğu dosyaları “ilgili” kişilere teslim ettiği ortaya çıktı. Fişleme belgelerinin “Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’nde faaliyet gösteren sol gruplar ve sürekli yayınlar” başlığı altında kişisel bilgilerin ve fotoğrafların yer aldığı dosyalar şeklinde düzenlendiği öğrenildi. Belgelerde ad-soyad listelemesinin yeterli görülmediği noktalarda üniversitelilerin ve öğretim üyelerinin yürüttüğü faaliyetler de ayrıntılandırıldı. Örnek olarak Mühendislik Fakültesi öğrencisi olan Özgür Bozkurt hakkında şu ifadeler yer aldı:

“Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünde okumaktadır. Kampüs genelinde Öğrenci Kolektifleri adına faaliyetlere katılmaktadır. Öğrenci Kolektifleri afişleri asmaktadır. Çeşitli film gösterimleri, belgesel ve sinevizyon gösterimleri gibi etkinliklere katılmaktadır. Kampüs içerisinde ve dışarısında çok sayıda eyleme katılmıştır. Düzenli olarak afiş ve pankart asmaktadır.”

İlgili Haberler