Hacettepe Üniversitesinde elektrik kaçağı yüzünden kampüs köpeği can verdi

Genç Gazete – Nisanur Yıldırım

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’nde 5 Ocak Cuma günü elektrik direğindeki kaçak sebebiyle kampüs köpeği Çavuş öldü.

Hacettepe Üniversitesi BAM (Beytepe Alışveriş Merkezi) bölgesindeki öğrenci yurtlarının önünde bulunan elektrik direğinin kablosunun açıkta bırakılması sebebiyle kampüs köpeği Çavuş öldü. Kampüste yaşanan birçok ihmalkarlık ve sorunla gündem olan Hacettepe’de öğrenciler bu duruma tepkili. Öğrenciler “Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’nde açıkta bırakılan elektrik kabloları yüzünden yaşamını yitiren Çavuş için ve bu tehlikeye maruz kalabilecek canlar  için susma” yazılı afişler astı. Yaşam alanı olan kampüste rektörlüğün böyle bir ihmalkarlık yapması Hacettepelileri endişelendirdi.

Hacettepe daha önce yapılan yemekhane zamları,ulaşım sorunları,çamaşırhanelerin ücretlendirilmesi ve son olarak da BAM’ ın (Beytepe Alışveriş Merkezi) kapanış saatinin 02.00’dan 22.00’a çekilmesiyle gündem olmuştu. Rektörlüğün art arta uygulamaya soktuğu öğrenci düşmanı uygulamalar üniversitedeki öğrencilerde tepki oluşturuyor.

İlgili Haberler