‘Hep Sonradan’ oyunu seyircisiyle buluştu

Ahmet Kaya’nın eserlerinden ve hayatından bazı kesitler yer alan ‘Hep Sonradan’ müzikli oyun Istanbul’da seyircisiyle buluştu. 

Ahmet Kaya’nın eserlerinden ve hayatından bazı kesitler yer alan ‘Hep Sonradan’ oyunu ilk gösterimini yaptı.

AA’nın haberine göre yapımcılığını Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu (BGST) ve An Yapım’ın üstlendiği oyunun ilk gösterimi İstanbul UNIQ Hall’de gerçekleştirildi. AA muhabirine açıklama yapan Cüneyt Yalaz, oyunun hem metin ekibinde yer aldığını hem de oyunculuk yaptığını belirtti.

Yalaz, canlandırdığı Salih karakterinin Ahmet Kaya’nın çocukluk arkadaşı olduğunu belirterek, “Salih Paris’te sürgün hayatı yaşayan biri. Çocukları yıllar sonra onu görmeye geliyorlar. Aynı zamanda bir korsakov hastası, yani hafızayla ilgili problemleri olan bir kişilik. Ahmet Kaya aynı zamanda Salih’in çocukluk arkadaşı ve sürgünde de bir dönem beraber olmuşlar. Ahmet Kaya’yı ve şarkılarını hatırladıkça kendi hayatını da hatırlıyor.” açıklamasını yaptı.

Şarkıları ilk defa sahneye taşındı

Yalaz, oyun hakkında heyecanlı olduklarını belirttikten sonra, “Ahmet Kaya ile ilgili ilk kez böyle bir proje yapılıyor. Ahmet Kaya’nın şarkıları sahneye ilk kez taşınıyor. Ahmet Kaya Türkiye’nin vicdanı, oyunun o vicdanı yeniden açığa çıkartmak gibi bir hedefi var.” açıklamasını yaptı.

Şarkılarını çok dinledikleri Ahmet Kaya’nın kendisi için önemli bir figür haline geldiğini, çünkü düşüncelerinden dolayı hayatı değişen ve sürgün hayatına mahkum bir sanatçı olduğunu ifade eden Yalaz, “Hem yaptığı müzikle hem de toplumsal olaylar karşısında gösterdiği tavırla çok önemli bir sanatçı Ahmet Kaya, bir örnek figür aslında, onunla ilgili bir şey yapmak tabi ki çok heyecan verici, çok değerli.” ifadesini kullandı.

İlgili Haberler