'Hırsız' göndermesi sansürlenen Beş Kardeş dizisi erken final yapıyor!

Kanal D’de yayınlanan, senaryosunu ve yönetmenliğini Onur Ünlü’nün üstlendiği Beş Kardeş dizisi geçtiğimiz haftalarda uğradığı ‘hırsız’ sansürünün ardından erken final yapıyor.
Yönetmen Onur Ünlü’nün Kanal D’de yayınlanan dizisi Beş Kardeş’in geçtiğimiz haftalarda yayınlanan bir bölümünde “Allah bu hırsızların orucunu mu kabul edecek” ifadelerinin, kanalın internet sitesi tarafından ‘sessize alınarak’ sansürlenmesinin ardından Salı akşamı (4 Ağustos) final bölümüyle ekrana veda ediyor.
Başrollerini Serkan Keskin, Tansu Biçer, Nadir Sarıbacak, Osman Sonant ve Fatih Artman’ın paylaştığı dizden kötü haber geldi. Onur Ünlü’nün yönettiği dizinin 13 bölümlük anlaşmasının uzatılamamasına karar verildi. Sait, Turgut, Nazım, Orhan ve Aziz isimli beş kardeşin hikâyesini anlatan dizinin sansürlenen kısmında, cezaevine giren en küçük kardeş Aziz’i ziyaret eden ağabeylerden Turgut’un, “Oruç musun oğlum?” sorusuna Aziz, “Orucum abi, Allah kabul ederse, orucum” karşılığını veriyordu.
Bunun üzerine ağabeylerden Nazım ayağa kalkarak,“Eder kardeşim Allah kabul eder, eder kardeşim eder. Benim biricik kardeşim suçsuz yere hapishanelere girecek, orada yatacak ve oruç tutmaya çalışacak, Allah onun orucunu kabul etmeyecek de bu hırsızların orucunu mu kabul edecek” diye bağırıyordu.
[divider style="solid" top="20" bottom="20"]

‘Hırsız’ sansürünün ardından erken final yapacak olan Beş Kardeş dizisinden 13 gönderme

İlgili Haberler