”İplikten Çözülenler” sanatseverleri bekliyor

Genç Gazete – Ankara

İstanbul Modern ve Uluslararası İlişkiler Enstitüsü’nün birlikte hazırladığı ”İplikten Çözülenler: Tekstilde Küresel Anlatılar” sergisi İstanbul Modern’de meraklılarını bekliyor.

22 Şubat – 7 Temmuz 2019 tarihleri arasında açık olacak olan sergi,İstanbul Modern ve Almanya’nın köklü sanat kurumu Uluslararası İlişkiler Enstitüsü’nün iş birliğiyle İstanbul Modern’in Beyoğlu’ndaki merkezinde açıldı.

Büyük ilgiyle takip edilen sergi tekstil malzemelerini sanatsal ifade aracı olarak kullanan pek çok uluslararası sanatçının nesne, resim, yerleştirme, arşiv malzemesi ve videolardan oluşmakla birlikte, birçok farklı figür ile içeriğine zenginlik katıyor.

İstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı, yoğun çalışmalara ve sergiye dair ”Almanya’da başlayıp Türkiye’ye ulaşan ‘İplikten Çözülenler’, ülkemizdeki sanatçıların yapıtlarıyla gelişti ve yeni üretimlerle de zenginleşti. Dünyadan ve Türkiye’den 25 sanatçının resim, fotoğraf, arşiv malzemesi, nesne, yerleştirme ve video çalışmalarını göreceğimiz sergide, 50’nin üzerinde yapıt izleyiciyle buluşuyor.” açıklamasında bulundu.

İlgili Haberler