İÜ Eğitim Fakültesi’nden büyük başarı

İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği bölümü öğrencileri ve öğretim görevlilerinin yürüttüğü ‘Machinima Yolu ile Öğretmen Eğitimi’ projesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi tarafından düzenlenen 2.Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nde birincilik ödülü aldı.

Machinima programını kullanıp, dil eğitimini anime edip etkileyici ve daha eğlenceli hale getiren proje, ‘Öğrenci Akademisi’ kategorisinde birinci seçilen proje oldu. Ödül, projeyi yürütmekte olan öğretim görevlileri ve İngilizce Öğretmenliği 3.sınıf öğrencilerine takdim edildi.

Dil eğitiminde adeta devrim niteliği taşıyan proje İngiltere’nin köklü üniversitelerinden Nottingham Üniversitesi’nden de ödül alarak büyük bir başarıya imza attı. Nottingham Üniversitesi’nin ödülünü Yağmur Damla Aslan, Tugay Elmas ve Nelida Nita teslim aldı.

Projenin mimarı Yrd.Doç.Dr.Tuncer Can, bu başarının İngilizce Öğretmenliği 3.sınıfındaki herkesin başarısı olduğunu kaydetti. Söz konusu proje 2015 yılında İÜ Hayef İngilizce Öğretmenliği 3. Sınıf, Drama dersi için Asistan Prof. Tuncer Can tarafından geliştirildi. Bu çalışmalar sırasında Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölümü’nden Asistan İrfan Şimşek teknik katkılarda bulundu.

İlgili Haberler