Kadınlar, Çilem Doğan’ı yalnız bırakmadı

FKF’li Kadınlar, bugün Kadıköy PTT önünde toplanıp Çilem Doğan’a mektuplarını gönderdi.

(Genç Gazete İstanbul) FKF’li Kadınlar, kendisine şiddet uygulayan ve fuhuşa zorlayan eşini öldürdüğü için 15 yıl hapis cezası alan Çilem Doğan’a Kadıköy PTT önünde toplandıktan sonra mektuplarını gönderdi. Sosyal medyada paylaştıkları mektuplarında “Vücut dokunulmazlığı ve yaşam hakkına kasta aynı kararlılıkla yanıt vermek anayasal bir haktır” diyen FKF’li Kadınlar, yayınladıkları basın açıklamasında Çilem Doğan özgür kalana kadar mücadelelerini sürdüreceklerini belirtti.

Basın açıklaması şu şekilde:
Ülkemizde AKP eliyle beslenen kadına yönelik şiddet her geçen gün artarken Çilem, Nevin, Yasemin gibi bir çok kadın da yaşam haklarını korumak için öldürmek zorunda kalıyor. Kadınlara tecavüz edenler, kadınları öldürenler iyi hal indirimleri alırken Çilem’in 15 yıl ceza alması ise AKP’nin kadın düşmanlığını bir kere daha gözler önüne seriyor.
   İşte Çilem Doğan tüm bu karanlık içinde herkese biz kadınların ne kadar dik durabileceğini göstermiştir. Ne pahasına olursa olsun yaşamına sahip çıkmayı göstermiştir. Çilem’i ölmek ya da hapse girmek ikilemi arasında bırakanlar tarihe kadın düşmanları olarak geçecekken Çilem Doğan çoktan bütün kadınların aklına bir kahraman olarak kazındı bile.
   Ve biz FKF’li kadınlar olarak Çilem’in yanında olduğumuzu,o özgür kalana kadar bunun mücadelesini vereceğimizi bir kere daha ilan ediyoruz. Giydiğimiz eteğin boyundan saat kaçta nerede olduğumuza hayatımızın her alanına müdahale etmeye çalışan, tecavüzcüleri kadın katillerini aklayan, kadın düşmanı söylemleri ağzından düşürmeyen AKP iktidarının karşısında tıpkı Çilem gibi kararlı ve dik duracağız! Tıpkı onun gibi ne olursa olsun yaşamlarımıza sahip çıkacağız!
   Sana söz kirpiğimiz yere düşmeyecek!

a22527d0-11e7-42e1-9e44-d4a50037716a

fkfli kadınlar

ee25b499-12f0-4c57-91b7-66a50a56ab19

İlgili Haberler