Kocaeli Üniversitesi öğrencileri ulaşım sorununa çözüm bekliyor!

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde öğrenciler, senenin başından beridir ulaşım sorunu yaşadıklarını dile getirdi. Fakültelerine yürüyerek gitmek zorunda kaldıklarını söyleyen öğrenciler, rektörlükten çözüm bekliyor.
(Genç Gazete/Kocaeli) Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde öğrenciler, senenin başından beridir ulaşım sorunu yaşadıkları dile getirdi. Üniversitenin ana kampüsüne çeşitli vasıtalarla gittiklerini belirten öğrenciler, kendi fakültelerine ulaşabilmek için başka bir araca daha binmek zorunda kaldıklarını söyledi. Öğrenciler, daha önce birkaç otobüs hattının bu görevi ücretsiz yerine getirdiğini ancak bu sene Spor Bilimleri Fakültesine öğrenci taşıyan 53 numaralı hat dışında otobüsün kalmadığını ve hat şoförlerinin bu görevi 25 kuruş ücret karşılığında yerine getirebileceklerini söylediklerini dile getirdi.
Öğrencilerin tepkileri ve üniversitenin müdahalesi ile geri çekilen karar, sonraki günlerde otobüs şoförlerinin çeşitli bahanelerle ulaşımı sağlamamasıyla yerine getirilmediği biliniyor.
 Yıllardır ücretsiz ulaşım haklarını kullanan öğrenciler, yetkililerin, şoförlerin canı isterse ulaşımı gerçekleştireceğini, şoförlerin böyle bir zorunluluğunun olmadığını söylediklerini belirtti. Final döneminin olduğu bu günlerde yolu yürümek zorunda kalan öğrenciler, rektörlüğün ve belediyenin artık bir çözüm üretmesi gerektiğini söyledi.
İlgili Haberler