KURCALA Hacettepe Üniversitesindeki söyleşiye katıldı

Genç Gazete – Nisanur Yıldırım

Hacettepe Üniversitesi Sinema ve Video Topluluğu tarafından düzenlenen  “KURCALA” söyleşisine Nevzat Can Ünsal ve Kaan Karabüber katıldı. Etkinlik Beytepe Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Hacettepe Üniversitesi Sinema ve Video Topluluğu tarafından Kurcala söyleşisi düzenlendi. Etkinlik Kurcala’nın kurucu ve senaristleri olan Nevzat Can Ünsal ve Kaan Karabüber’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Gündemdeki olaylara mizahi ve eleştirsel dille yaklaşan Kurcala ekibinin videoları izlendi. Videoların çıkış hikayelerinden bahseden ekip, bazı videolardaki mizahi eleştirilerin ciddiye alınması sonucu yaşanan ironiden bahsetti. Türkiye’de ne olursa olsun kaliteli mizah anlayışı olan insanların bulunduğunu belirtip kaliteli youtube kanallarına olan ilgi ve talebin bunun bir göstergesi olduğuna da dikkat çekti.

Yoğun katılımla gerçekleştirilen etkinlik soru cevap bölümüyle son buldu.

 

KURCALA kimdir?

“Bir Ankara mizahı” sloganı olan KURCALA ekibi 3 yıl önce kurulmuş bir youtube kanalı. Son dönemde yaptığı videolarla gündemde genişçe yer bulan Kurcala, farklı tarzı ve mizahı anlayışıyla birçok youtube kanalından bu noktada ayrılıyor. Türkiye ve Dünya gündemindeki birçok olayı videolarına konu edinen ekip mizah yoluyla aslında birçok sistem eleştirisini de dile getiriyor. Senarist ve oyuncu olarak Nevzat  Can Ünsal ve Kaan Karabüber ekipte yer alırken kamera arkasında da 2 kişi mevcut. Daha fazlası için youtubedan Kurcala videolarını izleyebilirsiniz!

İlgili Haberler