Maaşlarını alamayan Özsüt işçileri basın açıklaması yaptı

Genç Gazete- İstanbul 
Özsüt’de çalışan ve yaklaşık iki buçuk aydır maaşlarını alamayan işçiler Özsüt Kadıköy şubesinin önünde basın açıklaması yaptı.

Özsüt çalışanları yaklaşık iki buçuk aydır maaşlarını alamadıkları için geçtiğimiz günlerde direnişe başladı. Direnişin ardından 5 kişinin maaşları yatırılırken diğer işçilerin maaşı yatmadı ve geri kalanlar için de 11 Temmuz’da maaşlarının yatacağı söylendi. Maaşları ödenmeyen işçiler bugün Kadıköy Özsüt önünde basın açıklaması yaparak taleplerini dile getirdi.

Alacaklarımızın yatırılması için yatığımız tüm çağrılar sonuçsuz kaldı diyen işçiler, ”Birçok arkadaşımız parasını alamadığı ve daha fazla bu duruma dayanamadığı için zor bela bulduğu işinden ayrılmak zorunda kaldı. Çalışmaya devam edenlerimiz ise kaygılı. İki alacaklarını alamamak faturanı ödeyememek, kiranı yatıramamak anlamına geliyor.” dedi.

‘Özsüt çalışanların emeğine el koyuyor, haklarımızı gaspediyor’

Açıklamada, ”Bir söz verildi be bekledik, ama artık beklemeyeceğiz. Bz geçinemiyoruz, rahat değiliz; o zaman bizi bu hale düşürenler de rahat etmeyecek. Herkes duysun ki hakkımızı yedirmeyeceğiz. İlan ediyoruz, 13 Temmuz Cumartesi yani bugün itibariyle her gün saat 14.00’ta Kadıköy Özsüt önünde buluşup sağır kulaklara duyurup kör gözlere göstereceğiz. Her mecrada hakkımızı arayacak ve alacağız.” diyen işçiler tüm emek dostlarını desteğe çağırıyoruz ve çalışanın alın terini gasp edenlerden alışveriş yapılmamasını talep ettiler.

İlgili Haberler