Maçoğlu mazbatasını aldı

Fatih Mehmet Maçoğlu ‘söylenemeyecek güvenlik gerekçesiyle’ dün alamadığı mazbatasını bugün aldı.

Fatih Mehmet Maçoğlu mazbatasını bu sabah aldı. Mazbatasını dün alması gerekirken Seçim Kurulu tarafından ‘söylenemeyecek güvenlik gerekçesiyle’ mazbatası verilmemişti. Bugün belediye meclis üyelerinden oluşan bir ekiple adliyeye giden Fatih Mehmet Maçoğlu mazbatasını aldı.

Maçoğlu bugün saat 13.00’da gerçekleşecek tören ile belediyeyi kayyımdan devralacak.

Bugün belediyeye giderek devir teslim yapacaklarını bildiren Maçoğlu, “Bütün dostlarımızı, bütün arkadaşlarımızı, hiç kimseyi ayırt etmeden, herkesin çok rahat gelebileceği bir belediye ve kapıları açık olan belediye olacağını bugün de söylemek istiyorum.” dedi.

Belediye önünde yaptığı kısa açıklamada sokak hayvanlarına destek isteyen Maçoğlu, “Muhtemeldir, bir önceki dönemin Ovacık Belediyesi tecrübesiyle birçok dostumuz bize hediye ya da çiçek getirmeye çalışacak ama biz sokaktaki hayvanların genel durumunu göz önünde bulundurarak onların bundan sonra daha iyi, daha rahat bir yaşamı olması adına dostlarımızdan, arkadaşlarımızdan hediye ve çiçek yerine, açacağımız bir hesaba verecekleri destekle sokaktaki hayvanların sorunlarına bir nebzede katkı olmaya davet ediyoruz.” diye konuştu.

İlgili Haberler