Marmara Üniversitesi’nde idare personeline saldırı

Marmara Üniversitesi’nde faşistler bu sefer de idari personeline saldırdı.

Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü’nde kendilerini ülkücü olarak nitelendiren bir grup faşist öğrenci, daha önce muhalif öğrencilere yaptıkları satırlı saldırılar nedeniyle verilen cezaları protesto etmek için zorla Rektörlük binasına girmek istedi. Güvenliğin engel olmasıyla Rektörlük binasına giremeyen faşist grup, Rektörlük binasının yakınındaki Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı bürosunu basarak görevli idari personele satırlarla saldırdı. Yaptığı açıklamada, olaya müdahale eden bir özel güvenlik elemanı ile Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nda çalışan iki idari personelin vücutlarının çeşitli yerlerine aldıkları satır darbesiyle yaralandığını belirten Eğitim-Sen, tüm bu olaylar boyunca Marmara Üniversitesi’nde solcu öğrencilere aman vermeyen polisin olay yerine dahi gelmediğini belirtti.

Onlarca çevik kuvvet ve sivil polisin, özel güvenlik elemanlarının görev yaptığı, elektronik dedektörlerle aramaların yapıldığı bir alanda böyle bir saldırının gerçekleşebiliyor olmasının altını çizen Eğitim-Sen, faşistlerin elini kolunu sallayarak, satırlarla içeriye girmesinin, saldırıyı kimin ya da kimlerin desteklediği, kimlerin göz yumduğu sorularını akıllara getirdiğini ifade etti.

Faşist grubun, daha sonra, saldırıdan bir saat önce Marmara-Üniversitesi Ülkücüleri adlı facebook sayfasından “İyi niyet bitti gün hesap günü!!” şeklinde bir mesaj paylaştığı ortaya çıktı.

İlgili Haberler